Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich

Wydawnictwo: LexisNexis
popularnonaukowa
geokuba

Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich to monografia, która omawia instytucję opłat adiacenckich i ich administracyjnoprawną perspektywę oraz liczne dylematy pojawiające się w praktyce stosowania prawa. Prawny byt opłat adiacenckich odniesiono do zagadnienia procesu inwestycyjno-budowlanego, idei dobra wspólnego i interesu publicznego. Interesującą częścią monografii jest prezentacja prawnych rozwiązań przyjętych w Anglii i w Niemczech, odpowiadających polskiej konstrukcji opłaty adiacenckiej.
Publikacja jest cennym źródłem informacji na temat obecnej regulacji procedury ustalania opłat adiacenckich i zawiera charakterystykę prawną opłaty adiacenckiej oraz procedury jej pobierania.
Książka skierowana jest do pracowników administracji publicznej, zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych i prawników. Pomocna będzie również studentom i doktorantom studiów związanych z gospodarką nieruchomościami i gospodarką przestrzenną. Ponadto zainteresuje także właścicieli nieruchomości.

źródło opisu: http://www.lexisnexis.pl/

źródło okładki: http://www.lexisnexis.pl/