Moda w przedwojennej Polsce

Okładka książki Moda w przedwojennej Polsce
Anna Sieradzka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2013-06-03
Data 1. wyd. pol.:
2013-06-03
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301171018
Tagi:
moda przedwojnie
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tkanina – cenne dziedzictwo, przedmiot współczesnych badań Ewa Andrzejewska, Agnieszka Bender, Beata Biedrońska-Słotowa, Izabella Dybała, Monika Janisz, Katarzyna Lech, Katarzyna Moskal, Ewa Orlińska-Mianowska, Magdalena Ozga, Anna Sieradzka, Karolina Stanilewicz, Agnieszka Wos-Jucker, Małgorzata Wróblewska-Markiewicz
Ocena 0,0
Tkanina – cenn... Ewa Andrzejewska, A...
Okładka książki Stalowa Wola. Europejskie miasto modernistyczne Anna Frąckiewicz, Aneta Garanty, Elżbieta Przesmycka, Anna Sieradzka, Marek Stańkowski
Ocena 8,0
Stalowa Wola. ... Anna Frąckiewicz, A...
Okładka książki Miłość po japońsku: monografia naukowa Małgorzata Dudek, Wiktoria Krupska, Anna Sieradzka
Ocena 7,0
Miłość po japo... Małgorzata Dudek, W...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
53 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1583
1578

Na półkach: ,

Wiele wskazuje na to, że PWN postanowił nas uraczyć serią wydawniczą o Dwudziestoleciu i po "Dobrych manierach..." Marii Barbasiewicz, gniocie nieprzeciętnym, za kolejne 90 złotych polskich można zafundować sobie kolejną książkę napisaną nie wiadomo po co i na co.

Miałam zastrzeżenia do Anny Sieradzkiej jako autorki po dwóch jej książkach i trzecia niestety nie przyniosła poprawy wizerunku. Książka jest mdła jak zwietrzałe perfumy, a o krojach, materiałach, krawcach, trendach czytelnik dowie się tyle, ile z tańszych i ciekawszych książek. Zdjęcia, tradycyjnie, z Narodowego Archiwum Cyfrowego, więc ogólnodostępne i niekoniecznie warte takich pieniędzy.
Pani Barbasiewicz zarzucałam, że znalazła jedno starutkie opracowanie dotyczące bon-tonu i przenicowała je na potrzeby książki - i niestety to samo mogę zarzucić profesor Sieradzkiej, bo zamiast przypisywać sobie autorstwo, należałoby raczej umieścić na okładce nazwisko Jadwigi Suchodolskiej, której poradnik stylu i ubioru jest bez żenady przytaczany, cytowany i przywoływany na całych stronicach. Żeby chociaż jakaś parafraza albo streszczenie - ale nie, kropka w kropkę, całe akapity. To nie prościej i taniej wydać reprint Suchodolskiej?
I żeby nie było: nie mam nic przeciwko takim rozkosznym starociom. Tyle tylko, że z rad pani Suchodolskiej, żeby każda pani dobierała sobie kolory i kroje tak, żeby dobrze wyglądała, nie wynika dla mnie nic: ani nie wiem, jakie kolory się nosiło, ani nie wiem, jakie kroje dla kogo były odpowiednie.
Nasze kolorowe periodyki poświęcone shoppingowi są może gorzej wydane, ale przynajmniej nie grzeszą tak pretensjonalnością niż PWN i profesor Sieradzka popełniające taką wydawnicza gafę.

I jeszcze jedna mała uwaga: nie będę się czepiać, że korekta PWN spała, puszczając wpadki w rodzaju torebek stylizowanych na styl art deco, właścicieli własnych awionetek czy błędnego nazywanie kółek - przyrządu w gimnastyce sportowej mężczyzn - huśtawką (!). Błędy się zdarzają, a może PWN szukając oszczędności zrezygnowała z czegoś takiego jak redackaja czy korekta. No dobrze. Ale dlaczego autorka utrzymuje, że Greta Garbo, Marlena Dietrich i Jean Harlow prezentowały zupełnie odmienne typy urody, skoro wszystkie były chłodnymi, jasnowłosymi pięknościami? I skąd pomysł, że do omdlenia słodka Clara Bow miała cokolwiek wspólnego z postacią filmowego wampa?
U kogo innego takie lapsusy nie miałyby znaczenia - u profesora i w PWNie to jednak nie wypada.

Wiele wskazuje na to, że PWN postanowił nas uraczyć serią wydawniczą o Dwudziestoleciu i po "Dobrych manierach..." Marii Barbasiewicz, gniocie nieprzeciętnym, za kolejne 90 złotych polskich można zafundować sobie kolejną książkę napisaną nie wiadomo po co i na co.

Miałam zastrzeżenia do Anny Sieradzkiej jako autorki po dwóch jej książkach i trzecia niestety nie przyniosła...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    265
  • Przeczytane
    76
  • Posiadam
    20
  • Moda
    9
  • Chcę w prezencie
    8
  • Ulubione
    4
  • Dwudziestolecie międzywojenne
    3
  • 2014
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Historia
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Moda w przedwojennej Polsce


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne