In. Wiedeń

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Wiedeń, Austria, stolice, przewodniki
joly_fh

Tom 16 tego cyklu – „Wiedeń” – pozwala odkryć wewnętrzny rytm austriackiej metropolii oraz to, co ma ona najlepszego do zaoferowania. Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tego wspaniałego miasta, poznać życie jego mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do hotelu Do & Co z zachwycającym widokiem na zaciszny plac Stefana oraz do Karlskirche, jednej z najpiękniejszych barokowych świątyń w Europie, nazywanej często wiedeńskim Tadż Mahal. Nie ominiemy działającej nieprzerwanie od 1873 r. Café Landtmann, która była niegdyś ulubionym miejscem spotkań Zygmunta Freuda i Marleny Dietrich, ani Bunkerei – odrestaurowanego bunkra z czasów II wojny światowej, który służy m.in. jako scena wydarzeń muzycznych i teatralnych.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl