Zgłosuj na książki roku 2017

National Geographic 03/2013 (162)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
Tomasz

- Pod flagą NG - Ryzykanci - Odkrywcy - Skaner - Jedz z głową: Kariera hamburgera okazuje się mieć zaskakujący związek z rozwojem motoryzacji. - Fotoreportaż: Pierwotne ludy i ich sposoby życia powoli odchodzą w przeszłość. W Indonezji można jednak jeszcze podpatrzyć np. Mentawajów. - Teatr Boży: Bezkresna Syberia jest doskonałym miejscem, by na odludziu budować alternatywne społeczeństwo. Po...

- Pod flagą NG
- Ryzykanci
- Odkrywcy
- Skaner
- Teatr Boży: Bezkresna Syberia jest doskonałym miejscem, by na odludziu budować alternatywne społeczeństwo. Po upadku ZSRR wielu mesjaszów powiodło tam swoich wyznawców.
- Władcy umysłów: Głęboka ludzka potrzeba duchowości sprawia, że aby zostać guru i zgromadzić grupę wyznawców, nie trzeba mieć nadzwyczajnej charyzmy. Wystarczy determinacja.
- Ropa z łupków: Nowe metody wydobycia ropy gwałtownie zwiększyły jej produkcję w USA. Ale ofiarą tego boomu pada środowisko – przyrodnicze i społeczne.
- Piłka z odpadków: Afrykańscy chłopcy często grają prymitywnymi piłkami, które sami wytwarzają z będących pod ręką materiałów. Ale ich radość i emocje wcale nie są przez to mniejsze.
- Czas dronów: Już niedługo niebo nad naszymi głowami zaroi się od niewielkich latających maszyn. Oprócz nowych możliwości działania przyniosą nam też zagrożenia, np. permanentną inwigilacją.
- Puszczyk uralski: Pewna sowa – dzika i mało towarzyska, jak na sowę przystało – zauroczyła fotografa i niespodziewanie została puszczańską ptasią modelką przez trzy lata.
- Włosy: Człowiek jako jedyny ssak pozbawiony jest futra. Być może właśnie ten brak uczynił nas ludźmi, bo pozwolił mówić.
- Chiny: We współczesnych Chinach 10 lat to cała epoka. Zwłaszcza nad Zaporą Trzech Przełomów – inwestycją, jakiej świat nie widział. Obserwacja tych zmian jest naprawdę fascynująca. (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2013/143/

• Mroczny Układ
  • Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy
  • Anatomia skandalu
  • Dziewczyna z warkoczami
  • Krótka historia o długiej miłości
  • Córka głosu. Księga życia Hili Campos
  • Lata szkolne Jezusa
Dwa dni w maju
Jordi Sierra i Fabra

7,5 (2 ocen i opinii)
Slammed
Colleen Hoover

8,03 (4083 ocen i opinii)
Ta dziewczyna

Edyta Świętek

8,62 (13 ocen i opinii)
Point of Retreat
Colleen Hoover

7,79 (2730 ocen i opinii)
Bramy Światłości: Tom 2

7,06 (31 ocen i opinii)
Dziewczyna z warkoczami
Anna H. Niemczynow

7,86 (7 ocen i opinii)
Krótka historia o długiej miłości
Angelika Kuźniak , Ewelina Karpacz-Oboładze

7,19 (16 ocen i opinii)