Święty Mikołaj

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
9788321119267
historia Kościoła, święci
joly_fh

Znasz go jako pulchnego i brodatego mężczyznę w czerwonym ubraniu przynoszącego Bożonarodzeniowe prezenty. Pozostawmy jednak na boku mit z dziecięcych lat. W tej książce spotkasz prawdziwego Świętego Mikołaja, postać szanowaną za swoje zadziwiające cuda i pokorę, która kieruje całą naszą uwagę na chwałę Boga. Będziesz zdumiony widząc, jak pojawia się on zawsze we właściwym czasie – wybawiając żeglarzy od niechybnej śmierci na wzburzonym morzu, ratując trzy młode kobiety przed pogrążeniem się w nierządzie, chroniąc dziecko przed poparzeniem w zbyt gorącej kąpieli.
Jako niestrudzony obrońca prawdy Boga i Jego ludu, dokonujący czynów, które okazują serce słabym, ubogim i zagrożonym, Święty Mikołaj jest w istocie patronem wszystkich i jako taki pozostaje jedną z najbardziej fascynujących postaci w historii chrześcijaństwa.

To jedyna na polskim rynku biografia tego świetego!

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax , 2012

źródło okładki: www.iwpax.pl