Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Drogowskazów GKH ZHR
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
harcerstwo
hobby

Gawędy na ognisko na temat 10 punktów Prawa Harcerskiego. Są to nie tyle gotowe gawędy, a raczej zbiór przemyśleń, które można wykorzystać przy układaniu własnej gawędy.

źródło opisu: własny

Halina | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Harcerskie
Przeczytana: 16 lipca 2014

"Gawędy przy ognisku" to zbiór rozważań na temat Prawa Harcerskiego. Jak go oceniam jako harcerka i początkujący instruktor, ale przede wszystkim mól książkowy?

Oczywiście, nie porwie nikogo, kto z harcerstwem nie ma choć trochę wspólnego - to książka dla określonej grupy, choć niektóre fragmenty mogą dać do myślenia również "cywilom".

Styl pisania jest w porządku, jednak, jak w większości książek o tematyce harcerskiej tego typu, może sprawiać niemałe kłopoty młodszym czytelnikom. Książeczkę czyta się jednak stosunkowo płynnie i bez większych problemów.

Dobrze, że autor na początku zaznaczył, by drużynowy nie próbował przytaczać dosłownie tego, co tutaj czyta, a już w ogóle żeby czytał. Gdyby ktoś jednak nie posłuchał, skutecznie znudziłby i zraził do Prawa swoich podopiecznych - nie tylko tym, że gawędy są dość długie i gawędę, jak sama nazwa wskazuje, się gawędzi, a nie czyta. Teksty nie są przystępne dla każdej grupy wiekowej i są nudne, zwłaszcza, gdy przewraca się już...

Nadia RB | 2017-10-01
Katka | 2014-10-01