Avengers Standoff
komiksy
Camillos

Thor, jeden z założycieli Avengers, nigdy nie odmawiał pomocy grupie Najpotężniejszych Bohaterów na Ziemi. Kiedy jednak żołnierze pewnego europejskiego państwa zaczynają prześladować wyznawców Boga Gromu, władca Asgardu musi wybierać pomiędzy obowiązkami wynikającymi z boskiego pochodzenia, a tymi związanymi z członkostwem w drużynie. Konflikt między Thorem a Ziemianami pogłębia się, gdy w całe zamieszanie zostaje wplątany doktor Doom. Do akcji musi wtedy wkroczyć Iron Man. Czy zapobiegnie rozłamowi w Avengers i doprowadzi do zakończenia impasu grożącego wybuchem III wojny światowej?

źródło opisu: Hatchette, 2013

Te nadrabiane zaległości w opiniach o komiksach z serii WKKM mnie wykończy... I dam głowę, że ktoś mnie oskarży o kryptoreklamę gdyż znowu pojawia sie swietny komiks.
Historia ma właściwie dwa wątki. Ten zwiazany z Thorem i ten zwiazany z Jackiem Hartem.
Obaj sa czlonkami Avengers. Jeden z nich to stary wyga , bedacy w skladzie od poczatku, drugi to przypadkowy przylepiec , do tego nie lubiany przez polowe grupy.
Bog Piorunow odziedzicza po swym ojcu jego potege. Nie jest juz narwanym blondaskiem wymachujacym mloteczkiem tylko czlowiekiem mogacym w koncu zloic zielony zadek Hulka. I w koncu ma brodke i nie wyglada jak starszy brat Asterixa. Jednak jak to mowia - wladza zmienia czlowieka. Jak widac nawet boga. Thor nagle przypomina sobie o swoich wyznawcach ( na szczescie nie ma ich zbyt wielu ) i postanawia pomoc im w wyzwoleniu sie spod twardej reki lokalnego wierchuszki.
Niestety mimo nowego designu i sily Thor ma nadal prosty, mlotkowy wrecz tryb myslenia. Zamiast pertraktacji...

Sążny | 2013-07-19

Totalny przeciętniak. Run Geoffa Johnsa w "Avengers" nie był niczym specjalnym, a i historiom zawartym w tym tomie daleko do najlepszych z tego okresu. Co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z wartką akcją napędzaną napięciami w drużynie i z wysoką stawką w tle. No i zawsze miło powitać (udany) gościnny występ Doctora Dooma :)

Dronning | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 11 maja 2013

Rewelacyjny komiks. Wartka akcja, świetne rysunki. Tom opisuje konflikt Iron Mana z Thorem oraz jego konsekwencje. Zahaczono również o relacje pomiędzy Ant Manem oraz Jackiem (Jack Heart). Zaskakujące zakończenie, będące klamrą dla wydarzeń z komiksu. Akcja dzieje się przed tomem : Avengers: Upadek Avengers".

Chudi_X | 2015-04-01
Przeczytana: 08 maja 2013

Komiks nudny jak flaki z olejem, nieudane i naciągane do potęgi political fiction opowiadające o tym, co stanie się, gdy dojdzie do poważnego konfliktu pomiędzy Thorem, Doctorem Doomem i Avengers. Ciekawy wątek z Ant-Manem i Jackiem Hartem zupełnie tu nie pasuje. Jest niepotrzebny i wciśnięty na siłę. Całość wieńczy przeciętna kreska.

saperzyna | 2017-07-21
opium44 | 2017-06-06