Bleach 27. Goodbye, halcyon days

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ブリーチ
komiksy
Yonkou

W drodze powrotnej do świata ludzi Orihime zostaje zatrzymana i zaszantażowana przez Ulquiorre. Ten pozwala jej spędzić ostatnie dwanaście godzin w świecie ludzi. W tym czasie Orihime udaje się do domu Ichigo, by wyleczyć jego rany oraz pożegnać się z nim... Czyżby na zawsze!?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2013

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Vastige | 2013-08-31

Kreska oczywiście lepsza z tomu na tom, jak już kiedyś wspominałam. Pożegnanie Orihime z Ichigo było pięknie ukazane, a w anime nie zostało popsute.

Mamy oczywiście zabawne momenty, które później miło się wspomina, walkę Truskawki z Grimmjowem, z użyciem "nowej", nie do końca opanowanej mocy, czyli brak cenzury obecnej w anime, a także efektowne (jak dla mnie!) wejście Zarakiego i Byakuyi. Oczywiście nie można zapomnieć o ostatnim rozdziale, w którym mamy przyjaciół Ichigo wraz ze zdeterminowaną Tatsuki, która martwi się o zaginioną Orihime.

Choć dla większości fanów "Bleacha" ten tom jest jednym z najgorszych (bo ta Inoue, która nie posiada mózgu, drze się w kółko "Kurosaki-kun" i jak ostatnio powiedziała coś mądrego było cudem, wyznaje Truskawie miłość, a on przecież musi być z Rukią (!)), mnie bardzo przypadł do gustu, ze względu na akcję, krew (nie jestem normalną osobą xP) oraz właśnie wyznanie miłości Ichigo.

EmilyStrange | 2013-06-21
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Powrót mojego ulubionego arrancara, jedna z najlepszych scen z Uraharą... udany tom.

Aiwlys | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Dużo, nawet bardzo dużo akcji, a to lubię :)

Annabel | 2013-05-09
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 09 maja 2013

Bardzo długo czekałam na ten tomik. Premiera ciągle była przekładana, ale w końcu mam.. kurier przyniósł kolejną mangę z mojej ukochanej serii!
Już po samym tytule wiedziałam, że ten tom będzie przedstawiał pożegnanie Orihime z Ichigo, czyli najpiękniejszy, a zarazem najsmutniejszy moment w całej serii (pomijając oczywiście każdą śmierć i samo zakończenie Wybielacza).
Zachwyciła przede wszystkim kreska - cudowne nadanie akcentu rysunkom, które chwytały za serce (choć nie tylko). Doskonale, według mnie, przetłumaczone pożegnanie, nadające jeszcze piękniejszy widok.
Zdecydowanie, najlepszy i najsmutniejszy tom Bleacha, w każdym razie z tych wydanych w Polsce.