Doubt t. 2

Doubt, Dauto, ダウト
manga, gra, królik, morderstwo
komiksy
Merist

W miarę trwania gry na jaw wychodzą coraz to nowsze fakty na temat przeszłości jej uczestników. Atmosfera gęstnieje, gdy wszyscy zaczynają się nawzajem oskarżać, tymczasem kolejny z graczy pada ofiarą „wilka”. Kim naprawdę jest morderca!? Dopóki pytanie to pozostanie bez odpowiedzi, „Rabbit doubt” będzie trwać w najlepsze...

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl

źródło okładki: http://jpf.com.pl

patusia_dorota | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 20 września 2013

Recenzja łączona wszystkich tomów:

Rzadko mam okazję recenzować jakiekolwiek mangi, do tej pory nie przeczytałam jeszcze żadnej w całości, wczoraj się to jednak zmieniło. Moja przyjaciółka jest wielką fanką japońskich komiksów i muszę się przyznać, że odrobinę zaraziła mnie swoją pasją. Choc jak na razie, jak wcześniej napisałam mój dorobek czytelniczy nie jest duży. Dziś chciałam Was opisać pokrótce mangę Yoshikiego Tonogai „Doubt”. Historia detektywistyczna, tematycznie skojarzyła mi się z moim ukochanym kryminałem Agaty Christie zatytułowanych „I nie było już nikogo”, a dlaczego? To napiszę za chwilę. Jeśli ktoś czytał wspominaną wcześniej książkę po moim opisie szybko dojdzie do sedna sprawy.

Ostatnio wśród młodzieży, ale nie tylko popularna stałą się gra Rabbit Doubt, w której małe, słodziutkie króliczki są zamknięte w jednym pokoju z wilkiem, który każdego dnia pożera jednego biednego króliczka. Nikt nie wie, kim jest zły zwierz. Króliczki muszą znaleźć mordercę i to...

Zielony | 2013-03-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 28 marca 2013

Piekielnej gry ciąg dalszy! Jak pamiętamy z pierwszego tomu "Doubta" grupa nastolatków została zamknięta w obskurnym budynku. Wszyscy oni grali w pewną grę - "Rabbit Doubt". Polega ona na tym, że w grupie króliczków, które muszą wykonać pewną misję znajduje się wilk w przebraniu, który musi ich zabić. Krótko mówiąc - bohaterowie muszę zagrać w tą grę tylko, że tym razem na żywo.

Przy okazji pierwszej części pisałem o kapitalnym, mrocznym klimacie, jaki wręcz wylewa się z tej mangi. W drugiej części autorowi udała się sztuka naprawdę bardzo trudna - pod względem atmosfery jest jeszcze lepsza niż jedynka. Yoshiki Tonogai umiejętnie buduje nastrój, niektóre momenty (takie jak np. Yuu leżący skrępowany i obserwujący na monitorze sceny z innych pomieszczeń) zapadną w pamięci na dłużej. Na klimat mają wpływ nie tylko obskurne, i brudne ściany tajemniczej budowli, a również sami bohaterowie.

W "jedynce" próbowali oni się zaadoptować do tego tajemniczego miejsca, zrozumieć sytuacje, w...

Esme | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Kolejny tomik z serii. Tym razem nie uświadczymy tu gmatwaniny pokoi. W zamian za to widzimy, że zapowiedzi z poprzedniego tomiku zostały celowo zmodyfikowane tak, żeby tak naprawdę niczego nie zapowiadały :D Powstaje wiele podejrzeń co do różnych osób (zarówno jeśli chodzi o bohaterów względem siebie, jak i czytelnika względem nich) oraz nadal nie sposób dojść kto zabija wyłącznie po podpowiedziach. Zarówno w poprzednim, jak i tym tomiku niby mamy jakieś hint'y (a to widać rękę, a to but), jednak gdy człowiek cofa się parę stron wstecz to mimo, że było mnóstwo kadrów z daną częścią ciała u innych osób, to tak naprawdę i tak nic nie widać. Oczywiście można obstawiać swojego "faworyta", ale pewnym być się nie da.
Tomik ten podoba mi się bardziej od poprzedniego pod wględem położenia większego nacisku na psychologię postaci. Prawie każda z nich zachowuje się podejrzanie, a jednocześnie widać obawy innych. Świetna sprawa! Do tego gra świateł (i cieni) tam, gdzie trzeba oraz mnóstwo...

AisogHIStory | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Zagadka goni zagadkę.
Bohaterowie oskarżają się za wzajem - masa pytań, zero odpowiedzi.
Szukają wilka między sobą, próbują wydostać się z budynku i uciec zanim wilk wykończy wszystkich.
Horror? Dobre sobie. Autor postawił tutaj na kompletnie inny rodzaj strachu.
Jedyne co czujemy to niepokój, bo akcji tu za dużo nie ma. Zrzucanie winy z jednego na drugiego, kłótnie i troszkę krwawe pokoje.
Kogoś może to intrygować, ale mija się to ze strachem.
Morderstwa znikąd, żadnego lęku.
Gdyby usunąć wszystkie te króliczki i plamy krwi, to byłaby to ciekawa psychologiczna manga z grą o przetrwanie. Promowanie mangi horrorem jest dużym nadużyciem.
Zakończenie części było super - zemsta i niewinna osoba zabijająca z nienawiści.

oliiiwww | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 19 września 2014

Niesamowicie trzyma w napięciu, polecam!

Kosz_z_Książkami | 2015-09-04

Doubt - Wilk w króliczej skórze

W czasie wolnym, pomiędzy pochłanianiem kolejnych książek, lubię sięgnąć po jakąś mangę. Te niezobowiązujące komiksy potrafią dać z siebie więcej, niż nawet najlepsza książka. Nie ukrywam, że obserwowałem ten tytuł już od dłuższego czasu, jednak nie miałem możliwości, aby się z nim zapoznać. Na szczęście udało mi się nadrobić zaległości i nie żałuję czasu spędzonego nad tomami mangi autorstwa Tonogai Yoshikiego. Czy czterotomowa manga „Doubt” zaskoczy czytelnika? Jakie tajemnice kryją się w głowach nieświadomych uczestników chorej gry? Kim naprawdę jest wilk i co kieruje jego poczynaniami? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszam was do lektury mangi „Doubt” od wydawnictwa J.P. Fantastica.

Bohaterowie, z którymi przyjdzie nam przeżywać opisywaną przygodę, to typowa, wyciągnięta z realnego życia japońska młodzież. Ten fakt jest niezmiernie ważny, gdyż postacie są do bólu nudne i proste, brakuje im jakiegokolwiek polotu, charakteru,...

Cudna_brzoskwinka | 2014-05-28

WIELKI SPOILER CAŁOŚCI: http://notkioksiazkach.blogspot.com/2014/05/doubt.html