The Breaker t. 1

Tłumaczenie: Gu Dae-shik
Cykl: The Breaker (tom 1)
Wydawnictwo: Yumegari
manga, manhwa, The Breaker
komiksy

Nowy nauczyciel angielskiego, Han Chun-Woon jest przystojny, wysportowany, uwielbia kobiety i wcale nie zachowuje się jak nauczyciel. Gdy poniżany i dręczony przez rówieśników Lee Shi-Woon jest świadkiem jego niesamowitej walki z grupą zbirów, prosi go, aby przyjął go na swego ucznia. Chun-Woon twierdzi, że może go uczyć tylko wtedy, jeśli jest naprawdę zdeterminowany i gotowy poświęcić swoje życie, by to udowodnić. Okazuje się jednak, że umiejętności Chun-Woon są o wiele większe niż mogłoby się wydawać. Shi-Woon niespodziewanie wkracza do Murim – ukrytego świata sztuk walki, a jego mistrzem zostaje najpotężniejszy z wojowników!

źródło opisu: http://yumegari.pl/yumegari/nasze-wydania/komiksy/the-breaker/

źródło okładki: http://yumegari.pl/yumegari/nasze-wydania/komiksy/the-breaker/

PolishPopkulturę | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Zaskakująco dobry tytuł. Pierwszy tom trochę zwodniczy, bo to taka komedyjka, ale potem dostajemy już tylko czystą akcję osadzoną w świecie sztuk walki. Dla fanów bitewniaków pozycja obowiązkowa i absolutne top of the top gatunku. / Ocena dla wszystkich 10 tomów pierwszej serii.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Frydzia | 2015-02-01
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Jeden z moich najulubieńszych "mangowych" tytułów, komiks pełen humoru, dobrze skonstruowanej fabuły, pędzącej akcji, a wszystko to okraszone dopracowanymi, ekspresyjnymi rysunkami. Na początku opowieści mamy trochę szkolnych problemów, pojawia się też tajemniczy półświatek, w tle majaczy morderstwo… Zapowiada się ciekawie.
Jeżeli ktoś ma ochotę na dobrą rozrywkę i nie przeszkadza mu porządne mordobicie, to ta manhwa jest dla niego - wciąga i bawi, a czegóż chcieć więcej?

Recenzja w innej części Internetów: https://blogomangach.wordpress.com/2015/01/28/the-breaker-t-1/

Odkąd tylko przeczytałam pierwsze rozdziały wiedziałam, że jeśli utrzyma się poziom historii to manhwa odniesie furorę. Kreska przyjemna dla oka, a opowieść przeplatana pojedynkami niezwykle wciąga. Aktualnie co sobotę wyczekuję nowych chapterów i w najśmielszych snach (obserwując nasz rynek mangowy) nie pozwalałam sobie na choć cień nadziei, że doczekam polskiego wydania. Kocham tą pozycję - Yumegari arigato!

Zirtael | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

“Jeżeli walczysz – przegrywasz czasami, jeżeli nie walczysz – przegrywasz zawsze.”
Wczoraj dotarła do mnie paczuszka z manhwą „The Breaker”. Szata graficzna tak bardzo przykuła moją uwagę, że postanowiłam przeczytać opis tej pozycji. Na tym oczywiście się nie skończyło (w końcu nie potrafię przejść obojętnie obok pozycji poświęconych sztukom walk itp. Tak, tata zaraził mnie wszelkimi filmami dotyczącymi kung-fu, karate, judo itd. :)). Postanowiłam, że przejrzę parę pierwszych stron by zorientować się jak wygląda kreska i czy fabuła będzie ciekawa. Sama nie wiem kiedy dotarłam do ostatniej kartki. Wyrwało mi się tylko ciche westchnienie, a w głowie zaczęła brzęczeć myśl: „ja chcę ciąg dalszy!”. Autorzy mają ten cudowny dar do przerywania akcji w ciekawym momencie.

„Dostajesz baty bo jesteś tchórzem, który ani razu nie potrafi oddać.”
W liceum Kuryeong pojawia się, w ramach zastępstwa, nowy nauczyciel – Han Chun-woon. Jest niezwykle przystojny, wysportowany, a jego największa...

książek: 1953
Justyna | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Zapowiada się ciekawie. Trudno mi było czytać koreańskie nazwy i ciągłe przechodzenie do wersji chibi postaci, ale myślę, że się przyzwyczaję. Scena na dachu była zabawna. Mam nadzieję, że manhwa utrzyma poziom, ew. skoczy na wyższy.

Paweł Prokopowicz | 2016-10-19
Przeczytana: 17 października 2016

"The Breaker" jest niczym siarczysty strzał w pysk. Oszałamia fantastycznymi rysunkami, intrygującym zalążkiem historii, by następnie pozostawić po sobie ślad pod postacią infantylnego humoru z lekką domieszką seksapilu.

Typowy outsider na początku swojej drogi do wielkości. Samotny i zastraszony. Na tym w głównej mierze koncentruje się pierwszy tom. Lecz kim jest nowy nauczyciel?

Weronika10 | 2018-02-06
Na półkach: Manhwa, Posiadam, Przeczytane