Karneval #1

Wydawnictwo: Waneko
カーニヴァル
komiksy
Ada

Bransoletka jest jedyną wskazówką, którą posiada Nai, gdy wyrusza na poszukiwania bliskiej mu osoby. Gareki to włamywacz i kieszonkowiec. Ich ścieżki krzyżują się niespodziewanie w tajemniczej rezydencji, która okazuje się dla nich pułapką. Wprawdzie udaje im się zbiec, ale na drodze stają im funkcjonariusze Najwyższego Organu Obrony Państwa - CYRKU!

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

Dodi | 2013-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Ładna kreska, fabuła z humorem i przeuroczy Yogi :3
nic dodać, nic ująć tylko czytać x3

WampirkaJustynka | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Manga polecona przez siostrę. Moim zdaniem jest rewelacyjna :) Nai jest tak słodko naiwny.

Petit Elle | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Cudowne, oryginalne postacie. Grozi śmiercią ze śmiechu. Przepiękna kreska i dobór motywu. Zakochałam się!

| 2013-07-14
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

Karneval to jedna z lepszych mang jakie czytałam. Połączenie humoru i magii z wątkami kryminalnymi i osobami owianymi tajemnicą. Plusem do tego wszystkiego jest ładna kreska, a postacie są ciekawe.
A o co w ogóle chodzi??
Nai, który sprawia wrażenie jakby dopiero co się urodził, zostaje schwytany i przyprowadzony do Mine. Kobieta odkrywa dziwną bransoletę, którą posiada Nai. Chłopak twierdzi, że ozdoba należy do Karoku, którego poszukuje. Z domu Mine, przez przypadek, zostaje uratowany przez Garekiego. Złodziejaszek postanawia pomóc nieogarniętemu chłopcu odnaleźć przyjaciela.

CzteryWiekiPóźniej | 2013-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: 17 lipca 2013

Tyle na to czekałam, i nareszcie jest. Karneval na mojej półce! :D
Manga idealna pod każdym względem. Kreska jest cudowna, fabuła rozwija się dość szybko, ale nie na tyle szybko, aby się pogubić - w dobrym tempie. Bohaterów po prostu nie da się nie lubić. Polecam!

Mój klimat. Lekkie, przyjemne, z humorem. Postać Garekiego pokochałam od pierwszego wejrzenia, właśnie on skłonił mnie do czytania całej tej serii. Drań z miękkim sercem i niewyparzonym językiem.
Niezwykłą rzeczą jest zaś to, że Nai - małe, oczywiście że białowłose - w końcu to Japonia, nieporadne stworzonko nawet mnie nie irytował. Był na swój sposób uroczy, nawet zabawny.
Kreska śliczna, wyraźna i przejrzysta. Dobre połączenie, które skłoniło mnie do zakupienia tego tomiku, a jak się później okazało - wielu następnych.

oliiiwww | 2015-06-03
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Do połowy trochę się nudziłam, ale potem akcja zaczęła się rozkręcać. Niestety Nai, który na okładce wygląda świetnie "w środku" już nie jest taki SUPER - niezdarny i głupiutki. Na szczęście Gareki ratuje sprawę!
Ciekawa jestem tego, co przyniosą następne tomiki.

ogniopluj | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Bardzo fajna manga. Szczerze polubiłam bohaterów, zwłaszcza Yogi wzbudza mój uśmiech. Nie mogę doczekać się następnej części.

Lyzitea | 2014-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych, a to za sprawą Nai'a i słodkich owiec ;) Polecam.

Laruu | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, ∞ 2014 ∞, Mangi
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Urzekająca postać naiwnego, dziecinnego, ale niezwykle wrażliwego Naia i ten tajemniczy Cyrk... Oryginalna historia i duża dawka dobrego humoru. Warto sięgnąć po tę mangę.