Karneval #1

Wydawnictwo: Waneko
カーニヴァル
komiksy
Ada

Bransoletka jest jedyną wskazówką, którą posiada Nai, gdy wyrusza na poszukiwania bliskiej mu osoby. Gareki to włamywacz i kieszonkowiec. Ich ścieżki krzyżują się niespodziewanie w tajemniczej rezydencji, która okazuje się dla nich pułapką. Wprawdzie udaje im się zbiec, ale na drodze stają im funkcjonariusze Najwyższego Organu Obrony Państwa - CYRKU!

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

Wkp | 2018-10-01
Przeczytana: 01 września 2018

SHOUNEN SPOTKAŁO SHOUJO

„Karneval” to manga, nad sięgnięciem po którą długo się wahałem. Z jednej strony ciekawie brzmiący opis zachęcał do poznania dzieła Touyi Mikanagi, z drugiej okładki jakoś nie potrafiły mnie kupić. W końcu jednak zwyciężyła ciekawość i chociaż pierwszy tom jeszcze w pełni mnie do siebie nie przekonał, to i tak jestem ciekaw co z tego wyniknie i nie prędko skończę przygodę z tą serią.

Cyrk to organizacja, na dźwięk nazwy której każdy reaguje strachem. Młody Nai posiada jednak bransoletkę jej członków, nie swoją co prawda, tylko kogoś mu bliskiego, kogo chce odnaleźć za wszelką cenę. Nieświadomy jednak okrucieństwa świata, w jakim przyszło mu żyć, bardzo naiwny i nie mający pojęcia co właściwie trafiło w jego ręce, szybo staje się celem pewnej kobiety. A właściwie potwora w kobiecym ciele, który porywa z ulicy wszelkiej maści zapomnianych ludzi by ich pożerać. Los chce, że trafia tu także Gareki, włamywacz i drobny złodziejaszek, który decyduje się mu pomóc...

Magdalena | 2018-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2018

Początek niezbyt mi się podobał, ale im dalej tym ta manga stawała się lepsza i ciekawsza.
Bardzo mi się spodobała.
Nie mogłam się oderwać, dopóki jej nie skończyłam.
Na pewno będę kontynuować tę historię.
Gorąco polecam ! ! !

Mój klimat. Lekkie, przyjemne, z humorem. Postać Garekiego pokochałam od pierwszego wejrzenia, właśnie on skłonił mnie do czytania całej tej serii. Drań z miękkim sercem i niewyparzonym językiem.
Niezwykłą rzeczą jest zaś to, że Nai - małe, oczywiście że białowłose - w końcu to Japonia, nieporadne stworzonko nawet mnie nie irytował. Był na swój sposób uroczy, nawet zabawny.
Kreska śliczna, wyraźna i przejrzysta. Dobre połączenie, które skłoniło mnie do zakupienia tego tomiku, a jak się później okazało - wielu następnych.

oliiiwww | 2015-06-03
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Do połowy trochę się nudziłam, ale potem akcja zaczęła się rozkręcać. Niestety Nai, który na okładce wygląda świetnie "w środku" już nie jest taki SUPER - niezdarny i głupiutki. Na szczęście Gareki ratuje sprawę!
Ciekawa jestem tego, co przyniosą następne tomiki.

Belcia70 | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2014
Przeczytana: 17 września 2014

Pierwsze część intrygująca :) Myślę, że sięgnę po kolejne tomy.
A no i na przystojniaków można się pogapić :D

Sara | 2014-01-31

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Śliczna kreska. Nai jest tak słodki :3

Lyzitea | 2014-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych, a to za sprawą Nai'a i słodkich owiec ;) Polecam.

Nika | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 2013 rok

Manga bardzo sympatyczna:) Moje potrzeby "bishounenowe" są zaspokojone :). Fabuła nie bardzo skomplikowana, a w tym przypadku to plus.

Dodi | 2013-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Ładna kreska, fabuła z humorem i przeuroczy Yogi :3
nic dodać, nic ująć tylko czytać x3

Anna | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Manga jeszcze lepsza niż się spodziewałam. Bardzo wyraziste postacie, niektóre bardzo róźniące się od wersji anime. Popłakałam się ze śmiechu i niecierpliwie czekam na szansę przeczytania 2 tomu :)