Singlizm. Nowy styl życia w ponowoczesnym świecie

Wydawnictwo: Collegium Civitas
singlizm
allison

W ponowoczesnym świecie istnieje mnóstwo mniej lub bardziej licznych grup, mających własne idee i wzory zachowań, często różnych od tych, które są powszechnie akceptowane i jedną z takich grup stanowią właśnie single. Single i ich styl życia to tematyka w Polsce wciąż nowa i słabo poznana. Sytuacja ta oraz rozbieżności definicyjne wśród naukowców wraz z ich badaniami na temat singli zainspirowały autorkę do zorganizowania pierwszych w Polsce naukowych seminariów w całości poświęconych singlom. Zadaniem tych seminariów było przedstawienie zjawiska singlizmu z różnych stron, pokazanie jak wielu aspektów może dotyczyć ten temat, jak wiele jest definicji singli i jak ciekawą i zróżnicowaną

grupę stanowią oraz że grupa ta jest na tyle duża, że warto naukowo ją lepiej poznać. Książka ta jest pierwszą próbą systematyki różnych podejść do tematu singlizmu. Pozwala przyjrzeć się, w jaki sposób polscy naukowcy widzą i badają to zjawisko.

źródło opisu: Collegium Civitas : Wydawncitwo Trio 2013

źródło okładki: Collegium Civitas : Wydawncitwo Trio 2013