Myślenie jest głupie . Jak mimo to działać mądrze?

Tłumaczenie: Anna Makowiecka-Siudut
Wydawnictwo: Gall
6 (15 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Denken ist dumm
joly_fh

"Nowa książka Hermana Scherera wpisuje się w nurt przełomowych studiów nad "błędem Kartezjusza": zbyt często racjonalizujemy nieświadome, automatyczne wybory, utykamy w stereotypach i przeświadczeniach zamiast obejmować świat swoim rozumem, w całej jego złożoności i roztropnie działać. Świetnie napisana, żywa prowokacja do konfrontacji z naszą własną nieracjonalnością, przyda się w domu, w biznesie i życiu społecznym".
Jacek Santorski

źródło opisu: Gall 2013

źródło okładki: Gall 2013

A_drrian | 2016-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Kilka ciekawych i trafnych przemyśleń, warte uwagi są na pewno wszelkie gry zagadki, itp. co nie zmienia faktu, że książka napisana jest dosyć topornie i naprawdę trzeba ją uważnie czytać, aby zrozumieć sens. Ta książka należy do tych, które spodobają się tylko niektórym. Jeżeli nie interesuje cię głębsze rozmyślanie nad całym otoczeniem, nie zagłębiasz się w szczegóły to po prostu niektóre fragmenty będą tak mało zrozumiałe że będziesz je pomijać.

Mariusz | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Legimi