Jaki, ptaki i kociaki

Wydawnictwo: Bernardinum
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
fauna, zoo, Oliwa
agathe

Książka przedstawia zbiór opowieści o zwierzętach, przede wszystkim uniwersalna historia poszczególnych gatunków zwierząt w oliwskim ZOO. To opis obyczajów, spis pokarmowego menu, to również barwny zapis przygód i zupełnie nieprawdopodobnych przypadków, które były ich udziałem. Książka napisana dla ludzi, którzy lubią zwierzęta a przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Chcemy przez to pokazać co jest blisko nas, i jaką ważna rolę w naszym życiu odgrywa otaczający nas świat fauny.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/

Herbaciarka | 2016-04-19
Przeczytana: kwiecień 2016

Rewelacyjna książka :D Barwne, interesujące opisy co ciekawszych okazów zwierząt z Oliwskiego ZOO. Książka jest pięknie wydana, ma kolorowe zdjęcia, ale nie polecam noszenia w torebce do czytania w autobusie, bo książka jest nieco ciężka, jednak twarda oprawa i papier kredowy robią swoje ;) Dodatkowym smaczkiem są opowieści dyrektora ZOO, w nieco gawędziarskim stylu m.in. o operacji żółwia, ucieczce misia, jak się zdobywa słonia dla placówki albo wielbłądy, jak niebezpieczny potrafi być pyton i podobne, niezwykle ciekawe także przez to, że niektóre z opisanych zwierząt można nadal zobaczyć w gdańskim ZOO. Gorąco polecam :)))

Mo-Wu | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016