Leśne ślady wiary

Wydawnictwo: Ruthenus
kapliczki, Krosno, Beskid Niski
joly_fh

Książka zawiera opisy kapliczek, cmentarzy i Dębów Papieskich na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Na jej terenie istnieje ponad 200 kapliczek. Książka opisuje ich historię i architekturę wiążąc je z losami ludzi, którzy je zbudowali. Jest to unikalne opracowanie, będące jubileuszowym wydawnictwem z okazji 30-lecia RDLP w Krośnie.

źródło opisu: Ruthenus, 2008

źródło okładki: http://www.ruthenus.com.pl/

ewela1216 | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ślubne, 2015
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Książka "Leśne Ślady Wiary", opisuje kapliczki, cmentarze i Dęby Papieskie na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Opisy są bardzo ciekawe, wciągają czytelnika, a bogate ilustracje sprawiaj, że czyta się ją jeszcze przyjemniej.
Można się dzięki niej dowiedzieć wielu ciekawych informacji o historii tego regionu. W historie bardzo fajnie wplecione są również legendy i informacje o świętych.
Polecam szczególnie osobą które interesują się tym regionem, znają go, lub z niego pochodzą.

ela152 | 2016-02-08
Aleksander | 2015-11-05