Dave Grohl. Nirvana & Foo Fighters

Wydawnictwo: Anakonda
Dave Grohl. Foo Fighters, Nirvana & Other Misadventures
rock, Nirvana, Foo Fighters, biografie,
joly_fh

W pełni uaktualnione wydanie bestsellerowej pierwszej biografii Dave’a Grohla, jednej z gwiazd mających największy wpływ na rozwój rocka. Grupa Foo Fighters wyłoniła się z najbardziej mrocznego i potężnego dziedzictwa, jakie pozostawiła po sobie Nirvana, jedna z najbardziej popularnych kapel rockowych na świecie. Nie przejmując się krytyką, która pojawiła się na początku istnienia zespołu,...

Grupa Foo Fighters wyłoniła się z najbardziej mrocznego i potężnego dziedzictwa, jakie pozostawiła po sobie Nirvana, jedna z najbardziej popularnych kapel rockowych na świecie. Nie przejmując się krytyką, która pojawiła się na początku istnienia zespołu, Dave Grohl bez niczyjej pomocy ponownie wypracował i ugruntował swoją pozycję w panteonie gwiazd rocka. To jego historia od czasów jeszcze sprzed Nirvany, gdy był członkiem grupy Scream, grającej hardcore punk, aż do współczesnych sukcesów koncertowych, zdobycia nagród Grammy, odrodzenia legendy muzyki grunge i platynowych albumów na koncie. Płyty Foo Fighters w wielu krajach dorównują dziś sprzedażą ogromnemu sukcesowi Nirvany.

Osobista historia Grohla to opowieść o jego zdumiewającym sukcesie osiągniętym mimo wszystkim przeciwnościom losu, a biografia ta opowiada w najdrobniejszych szczegółach, jak udało mu się go osiągnąć.

źródło opisu: Wydawnictwo Anakonda, 2013

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoAnakonda?hc_location=stream

zajeckicajec | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Do recenzji
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Po dość długiej przerwie wakacyjnej (którą poświęciłam tworzeniu mojej pracy magisterskiej) wracam do Was z kolejną recenzją muzycznej biografii i to nie byle jakiej! Kolejna propozycja na miłe spędzenie czasu w domu, czy też na plaży od Wydawnictwa Anakonda, które tym razem zabiera nas w świat muzyki grunge i punk rocka.

Jeżeli słuchacie muzyki rockowej to nie wątpię w to, że nazwy Nirvana, czy Foo Fighters nieraz obiły Wam się o uszy. Były czasy kiedy teledysk do Smells Like Teen Spirit w ogóle nie znikał z ekranów telewizorów i to właśnie wtedy usłyszałam o Davidzie po raz pierwszy.

Książka opisuje pasję Dave’a już od najmłodszych lat. Tłumaczy co wpłynęło na to, że wylądował na pozycji perkusisty w Nirvanie i jak potoczyło się jego życie, że postanowił rzucić się na głęboką wodę showbiznesu ze swoim własnym zespołem. Ale przeczytacie nie tylko o tych dwóch kapelach, których Dave był/jest częścią, ale także o innych projektach w których uczestniczył (a uwierzcie, że było ich...

Teen-Spirit | 2017-03-02

Szybko się czyta. Na pewno dużym plusem są kawały o perkusistach na początku każdego rozdziału, jednakże w biografii Dave Grohla najmniej jest...Dave Grohla, przewija się on raczej w tle do biografii Nirvany i Foo Fighters, więc ludzie, którzy chcą przeczytać coś całkowicie o nim - zawiodą się.

Viconia | 2013-09-23
Przeczytana: 10 września 2013

Oto skończyłam czytać biografię Dave’a. I teraz przy dźwiękach płyty „Echoes, Silence, Patience & Grace” mam zamiar napisać recenzję, problem tylko w tym, że chcę tyyyyyyle przekazać, a pewnie jak zwykle przy takich okazjach nie będę miała pojęcia, jak to wszystko ubrać w słowa.

Zacznę od pytania, czy jest może na sali ktoś, kto nie zna Dave’a Grohla? Jeśli tak może wyjść ;) Albo nie, proszę zostać. Jest to osoba na tyle fascynująca, że nawet jeśli nie wiesz, kim jest, to zaręczam, że warto się dowiedzieć.
Wokalista i gitarzysta Foo Fighters. Karierę rozpoczął już będąc nastolatkiem. Grał najpierw w Freak Baby, potem Mission Impossible i Dain Bramage. Aż w końcu przyszedł czas na granie ze swoimi idolami – grupą Scream. Potem nadeszły dni jeszcze większej chwały – Nirvana. Wielu osobom się wydawało, że tragiczne zakończenie działalności Nirvany to dla jej członków koniec kariery. Ale śmiało można powiedzieć, że dla Grohla to dopiero początek świetlanej przyszłości. Gdybym miała...

whitesquirrel | 2017-03-30
Przeczytana: 2016 rok

Z daleka... Książka jest naprawdę dobrze napisana i z dużą sympatią do Grohla, autor wyraźnie go lubi. Oceniam ją tak nisko, bo pisanie biografii bez rozmwy z bohaterem jest według mnie niewłaściwe. O ile dobrze się zorientowałam, autor napisał tę książkę na podstawie cudzych wywiadów i artykułów prasowych, które dodatkowo zawierały informacje niezgodne z dostępnyMI w sieci Wypowiedziami Grohla i innych muzyków FF. Można to potraktować jako ciekawą opowieść o idolu i spałaszować bez wahania, jak na prawdziwego fana przystało, ale szczerze mówiąc wolałabym wywiad rzekę zamiast opowieści z drugiej ręki:)

murarz | 2017-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Początek książki dość ciężki do przejścia - dużo kontekstu muzycznego, historii muzyki i mało Dave'a w książce o Dave'ie. Zmienia się to, kiedy przechodzimy razem z Dave'em do tworzenia Foo Fighters - wtedy tak naprawdę zaczyna się historia Grohla, a nie historia amerykańskiej sceny muzycznej.

Ririx | 2014-10-22
Przeczytana: 01 września 2014

'jest. była. i będzie dla mnie natchnieniem kochania punk rocka do końca, wyzwolenie w muzyce tworzy najlepsze brzmienie

JackDaniels | 2013-09-29

Rewelacyjna książka! Polecam gorąco!

katemcqueen | 2017-05-02
Leon | 2016-10-08