Dziecięce mądrości czyli rymowanki z morałem

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

„Dziecięce mądrości” to zbiór 12 rymowanych wierszyków dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Każdy wierszyk jest zabawną, napisaną w radosny i przyjemny sposób opowieścią, która kończy się morałem podpowiadającym, jak postępować lub jak nie zachowywać się na co dzień. Pozwalają one m.in. dowiedzieć się, jaki los czeka kłamczuchów, dlaczego powinniśmy dbać o porządek oraz jak ważne są zarówno łakocie, jak i witaminy. Wierszyki przypominają, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa każda mama. Pozwalają postawić pierwsze kroki w świecie literek i cyferek, przybliżyć nam sylwetki wielu zawodów i zachęcić dziecko do zabawy pt. „A ty kim chcesz zostać w przyszłości?”.

Rozbawi Cię szybko od ucha do ucha
Zapatrzona w siebie ropucha kłamczucha
Wiele zabawy na pewno Ci sprawi
Mucha co w locie morały prawi
Doda odwagi i pogody ducha
Królik co przez nauszniki słucha
Nauka, lecz także wiele radości
Oto co kryją „Dziecięce Mądrości”.

źródło opisu: Novae Res 2013

źródło okładki: Novae Res 2013

Joanna | 2013-08-09
Przeczytana: 17 czerwca 2013

W jaki sposób najlepiej przekazywać dzieciom naukę, pokazywać świat, wskazywać jak należy w życiu postępować a co może przynieść szkodę nie tylko komuś obcemu, lecz również nam samym? Moim i nie tylko moim zdaniem jednym z najlepszych sposób jest zabawa. A bawić można się na rożne sposoby. Dobrym pomysłem są zabawy językowe, słowne.

Taką właśnie zabawę słowem połączoną z edukacja najmłodszych oferuje książka Jacka Paciocha "Dziecięce mądrości czyli rymowanki z morałem". Niewielkich rozmiarów pozycja bawi, ciekawi i uczy. Dwanaście rymowanych wierszyków bez trudu trafia do wyobraźni maluchów. Opowiadane historyjki są proste i bardzo dowcipne. Poznajemy m.in. ropuchę Kłamczuchę, z którą nikt nie chciał się przyjaźnić, zawstydzonego królika w nauszniku i wilka wegetarianina. Wierszyki nie tylko bawią, każdy z nich bowiem zakończony jest morałem skierowanym do najmłodszych. Młody czytelnik ma również okazję poznać zawody, a także zwierzęta mieszkające w zoo. "W Liczbowym Gaju" zaś...

AnnaSikorska | 2015-02-19

Gdyby dorośli patrzyli na świat przez pryzmat „Dziecięcych mądrości czyli rymowanki z morałem” to nie byłoby wojen, ludzie nie kłóciliby się, nie kłamaliby, byli uśmiechnięci i zadowoleni oraz nie mylili się w rachunkach. Świat w wierszykach jest poukładany i wszystko, co się w nim dzieje ma swój sens. Jeśli spotyka tu kogoś coś złego to on sam jest tego przyczyną.
Najbardziej do gustu przypadł mi utwór opowiadający o króliku, który wstydził się swoich długich uszy. Chował je w nausznikach, unikał innych zwierząt, mimo że im nie przeszkadzał ten jego „mankament”, bo przecież żadne zwierzę nie jest bez wad. Pewnego wczesnego dnia o świcie długie uszy uratowały wszystkie zwierzęta. Jak tego dokonał? Przekonajcie się sami. Sam królik wyciągnął naukę: „Pokonaj swe słabostki i w zalety zamień”.
Wiersze są bardzo pomysłowe. Dwanaście rymowanek trafia do wyobraźni dzieci i są doskonałe na każdą okazję. Mogą posłużyć, jako element wychowawczy zamiast długich tłumaczeń. Maluchy mają okazję...

Kiti | 2013-05-03

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 42
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Zaczytani

,,Dziecięce mądrości, czyli rymowanki z morałem” Jacek Pacioch

Jacek Pacioch stworzył wspaniałe wierszyki z morałem.

Warto pamiętać i zabrać o to, abyśmy w domu mieli porządek, gdyż bałagan bardzo źle o nas świadczy. Należy także tolerować swoje zalety i nie przekształcać ich w wady. Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, trzeba tylko tego chcieć. Zwierzęta także należy traktować z szacunkiem, gdyż są naszymi przyjaciółmi.

Książeczka może nie jest zbyt duża objętościowo, jednak jakże ważna. Już od najmłodszych lat powinniśmy zachowywać się zgodnie z przyjętymi normami. Zadaniem rodziców jest wychowanie swoich pociech na dobrych, wrażliwych ludzi.

Wszystkie teksty są ładnie rymowane, a całości dopełniają wspaniałe fotografie, które cieszą oko. Pozycję przeczytałam w tempie błyskawicznym.

Z twórczością autora zapoznałam się po raz pierwszy, jednak w...

toska1982 | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

W dzisiejszych czasach wybór bajek jest ogromny, kolorowe, bajkowe, duże i małe, śmieszne i piękne. Jednak co takiego musi mieć książeczka, żeby przyciągnąć uwagę dziecka?

„Dziecięce mądrości czyli ...” to rymowane wierszyki, które uczą nasze dzieci, że nie warto kłamać czy mieć bałagan, że mama jest najlepsza na świecie. Dzieci poznają różne zawody oraz literki, oraz to że warto jeść warzywa. Wierszyki są wesołe i fajnie ilustrowane.

„Rozbawi Cię szybko od ucha do ucha
Zapatrzona w siebie ropucha kłamczucha
Wiele zabawy na pewno Ci sprawi
Mucha co w locie morały prawi
Doda odwagi i pogody ducha
Królik co przez nauszniki słucha
Nauka, lecz także wiele radości
Oto co kryją „Dziecięce Mądrości”

Bajeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat, jednak moja ośmioletnia bratanica jest również nimi zachwycona, bardzo jej się podobają i lubi sama je sobie czytać. Widać, że autor świetnie trafia w dziecięce gusta, i choć książeczka nie jest za gruba, to jednak 12...

Książeczek z wierszykami mamy już naprawdę bardzo sporo, ale jestem zdania, że tego typu publikacji nigdy nie za wiele. W końcu rymowanki to coś co zarówno ja jak i Nikodem uwielbiamy :)

W tej małej i niepozornej książeczce znajdziemy dwanaście wesołych, rymowanych wierszyków przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Nie jest to oczywiście regułą, bo moim zdaniem i te nieco młodsze i te nieco starsze dzieciaczki na pewno również z przyjemnością posłuchają tych rymowanek. Są to mądre i pouczające utwory dzięki którym dziecko dowie się jak należy lub jak nie należy postępować. Jakie zachowania są dobre, a jakie złe. Wierszyki te w wesoły i zabawny sposób opisują między innymi to, że w domu powinno utrzymywać się porządek, że nie należy wstydzić się siebie, a to co uważamy za wadę często może okazać się zaletą, że warto mieć marzenia. Dowiemy się dlaczego nie ładnie jest kłamać, jak ważne jest liczenie i jak łatwo jest poznać literki :)

"Rozbawi Cię szybko od ucha do...

jarr74 | 2013-05-23
Przeczytana: 2013 rok

Ciekawy, zabawny, kolorowy i świetnie zilustrowany zbiór wierszyków z morałem dla naszych najmłodszych. W bardzo mądry, przyjemny w odbiorze i pozytywny sposób podpowiada i tłumaczy naszym milusińskim w jaki sposób należy się zachowywać i jak postępować w sytuacjach które spotykają na swej drodze każdego niemal dnia. Dotyczy to szeregu najprzeróżniejszych zagadnień obecnych w ich młodym życiu: relacji z dorosłymi, sposobu odnoszenia się do innych dzieci, dbania o porządek, szacunku dla zwierząt, codziennych obowiązków, odżywiania się, zabawy, pracy, „mijania się z prawdą” i wielu wielu innych.

Uczy, bawi i wskazuje najlepsze rozwiązania pojawiających się problemów. Bardzo polecam tę niewielką książeczkę wszystkim rodzicom posiadającym pociechy w przedziale wieku do trzech do siedmiu lat, bo to głównie do nich skierowana jest ta lektura. Zarówno wam jak i waszym dzieciom z całą pewnością zapewni znakomitą i pouczająca rozrywkę.

Agaaa006 | 2013-06-21

Książeczka zawiera zbiór rymowanek, łatwych do zrozumienia, każda zakończona morałem. Dodatkowo zawiera kolorowo ilustrację odnoszące się do poszczególnych rymowanek. Przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Lekko się czyta, bardzo wesołe, aczkolwiek mądre rady dla milusińskich. Myślę,że każdy maluszek będzie słuchał z zainteresowaniem. Wierszyki są ładnie zatytułowane, do każdej jest przypisany inny kolor, czyli nie jest nudno i bezbarwnie.
Język jest zrozumiały, nie ma trudnych słów, z którymi dziecko mogłoby mieć problem.

"Jest to historia troszeczkę zabawna,
Bardzo ciekawa, poniekąd prawdziwa,
Więc czytaj uważnie, mój Czytelniku,
Bo będzie o wilku, co wciąż jadł warzywa."

"Kto włożyć może czarna kreację
Lub jeśli wolisz, jest biała?
Kto tak na prezent wspaniale pasuje?
Bo z podarku jest radość nie mała?"

Jak widać ilustracje są bardzo wesołe, miłe dla oka. Ułatwiają zapamiętanie aktualnie czytanej rymowanki. Myślę,że śmiało można nabyć dla swoich...

Kati | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014