Ile waży chmura? i odpowiedzi na wiele innych niecodziennych pytań

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Muza
Le Pourquoi du Comment
nauka, wydawnictwa popularne
popularnonaukowa
Anny

Czy Ziemia przestanie się kręcić? Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe? Jak śpią ryby? Skąd wzięło się powiedzonko O.K.? Czy można znaleźć wodę, używając różdżki? Kiedy zgaśnie Słońce? Ile waży chmura? Dlaczego wuj Sam stał się symbolem USA? Na głupie pytanie… głupia odpowiedź? Bzdura! Odpowiedzi na najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Czy wiecie na przykład, ile ziaren piasku mieści się w...

Czy Ziemia przestanie się kręcić?
Dlaczego ziewanie jest zaraźliwe?
Jak śpią ryby?
Skąd wzięło się powiedzonko O.K.?

Czy można znaleźć wodę, używając różdżki? Kiedy zgaśnie Słońce?
Ile waży chmura?
Dlaczego wuj Sam stał się symbolem USA?

Na głupie pytanie… głupia odpowiedź? Bzdura! Odpowiedzi na najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Czy wiecie na przykład, ile ziaren piasku mieści się w garści? Dlaczego praworęcznych jest więcej niż leworęcznych?
Oto prawdziwe odpowiedzi, często zaskakujące, dziwne, śmieszne, ale zawsze trafne z naukowego lub historycznego punktu widzenia, odpowiedzi na pytania, które wszyscy sobie zadają, nie mając odwagi głośno ich wypowiedzieć.
Poważna, ale i zabawna książka pozwoli zaspokoić ciekawość w wielu kwestiach, które dziwnym trafem są pomijane w wielu dziedzinach wiedzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2010

źródło okładki: http://muza.com.pl/