Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie

Okładka książki Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie Luca Rastello Patronat Logo
Patronat Logo
Luca Rastello Wydawnictwo: Czarne Seria: Reportaż reportaż
reportaż
Reportaż
Czarne
2013-09-11
2013-09-11
Mateusz Salwa

Przemytnika kokainy radości i smutki

Krótka książka ale dość treściwa, w formie bezpośredniej historii opowiadanej przez przemytnika kokainy, pełna anegdotek, spostrzeżeń i "wskazówek" dotyczących przemytu. Miałam co prawda nadzieję, że dowiem się czegoś więcej o samej roślinie, ale to czego dotyczy książka to głównie ludzie organizujący transport białego proszku i to jak oszukują system.

#WyzwanieLC2022 lipiec
Przeczytam cienką książkę (mającą maksimum 200 stron)

Bardzo dobra książka, która pozwala zajrzeć za kulisy narkobiznesu, nie od strony policji czy przygotowywanych przez nią akcji ale od strony przestępców i przemytników.
Jak dziś wygląda rynek narkotykowy? Czy ktoś jeszcze przemyca kokainę w żołądku lub w podwójnym dnie walizki? Czy przemyt detaliczny jeszcze istnieje? A jak przemyca się ilości hurtowe? Komu zależy, żeby ten biznes zawsze się kręcił? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce.

#WyzwanieLC2022 lipiec
Przeczytam cienką książkę (mającą maksimum 200 stron)

Xiążkę czyta się świetnie. To zapewne zasługa treści ale i formy jaką nadał jej Rastello. Niestety ma to też tę wadę, że odrealnia opisywane zdarzenia i w efekcie banalizuje przedstawione zło.

Dobra, aczkolwiek stosunkowo nierówna. Opowiada ciekawe historie z życia rzekomo prawdziwych przemytników pracujących na masową skale. Nie sposób jednak sprawdzić, czy cokolwiek z tego co opisuje autor to prawda, czy jedynie czcze przechwałki.

Przedobrzona, ale trzeba przyznać, ze preludium do niej (opowieść o biednym padre) genialna!

Dla niektórych treść może przypominać relację ze świata równoległego, jednak po przeczytaniu rzeczywistość zmieni kolory i pojawią się cienie. I chyba taki był zamysł autora, bo od literatury faktu nie możemy zbytnio oczekiwać wartkiej akcji, ważny jest temat i jego wpływ na postrzeganą do tej pory rzeczywistość. Dla tych mało zorientowanych w temacie jest istnym odkryciem nieznanej gałęzi przemysłu, przedsiębiorczości i polityki... W dodatku o zasięgu globalnym, gdzie nasza mała Europa (w tym także Polska) ma swoje całkiem znaczące miejsce. Warto przeczytać, chociażby w celach poznawczych, by otworzyć oczy – również ze zdumienia.

Książkę polecił mi kolega z pracy, gdy wspomniałam przy kawie, że dzień wcześniej tłumaczyliśmy teściowej, żeby nigdy nikomu nie przewoziła rzeczy w bagażu z zagranicy. Jeśli wasza teściowa też za bardzo ufa ludziom, polećcie jej tę książkę :)

Dobra książka, można się z niej dowiedzieć o sposobach jakich używali przemytnicy narkotyków do transportu. Ciekawa lektura, książka dość cienka, więc można przeczytać w jeden wieczór.

Ojoj. Jest to zdecydowanie najsłabsza pozycja, jaką czytałem od wydawnictwa "Czarne". Tytuł krzykliwy i przyciągający uwagę, natomiast sam sposób narracji i opowieść bardzo nie spójna. Nie polecam.

Bardzo chaotyczna. Początek bardzo obiecujący i wciągający, ale z każdą kolejną stroną jest po prostu coraz słabsza. Niewykorzystany potencjał. Szkoda.

• Reportaż
  • Czarne
  • Do kupienia

Luca Rastello Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie Zobacz więcej