Rod. Autobiografia

Tłumaczenie: Regina Mościcka
Wydawnictwo: Pascal
Rod Steward, pop, piosenkarze
joly_fh

Po raz pierwszy ROD STEWART o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej! Pasjonująca autobiografia legendy rock & rolla. Raz przed świętami Rod Stewart wpadł na pomysł, by dać w prezencie Eltonowi Johnowi najnowocześniejszy model przenośnej lodówki. Urządzenie było hitem, a cena 300 funtów imponująca. Jednak Elton John zepsuł niespodziankę... Podarował Rodowi rysunek Rembrandta Adoracja...

Po raz pierwszy ROD STEWART o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej!

Pasjonująca autobiografia legendy rock & rolla.

Raz przed świętami Rod Stewart wpadł na pomysł, by dać w prezencie Eltonowi Johnowi najnowocześniejszy model przenośnej lodówki. Urządzenie było hitem, a cena 300 funtów imponująca. Jednak Elton John zepsuł niespodziankę... Podarował Rodowi rysunek Rembrandta Adoracja pasterzy ze sceną ze stajenki w Betlejem.

„Pieprzony Rembrandt! Poczułem się taki małostkowy – no, może nie tak bardzo, jak chciałby Elton, gdy później ironicznie określił mój prezent jako „wiaderko z lodem”. To nie było żadne wiaderko, tylko supernowoczesna przenośna lodówka!” – pisze w autobiografii.

40 lat temu Rod Stewart osiągnął coś, co nie udało się nawet Presleyowi czy Beatlesom – był numer 1 na listach singli i albumów po obu stronach Atlantyku. Jego soulowy głos, jedna z najsłynniejszych chrypek w muzyce rozrywkowej i pełne ekspresji występy na żywo uczyniły go jednym z najlepszych wokalistów wszech czasów.

Zasłynął jako autor takich piosenek, jak: „Maggie May”, „Sailing”, „Tonight’s the Night”, „Hot Legs”, „Da Ya Think I’m Sexy? ”, „Young Turks”, „Forever Young”, i „You Wear It Well”.

Rod Stewart szczerze opisuje skromne brytyjskie korzenie i dorastanie podczas tras koncertowych. Nie pomija swoich wielkich miłości – trzech małżeństw i ośmiorga dzieci – oraz setek koncertów po całym świecie. Opowiada też o słabości do Celticu Glasgow, pięknych blondynek i narkotyków. W licznych anegdotach wspomina nieustającą rywalizację z Eltonem Johnem i przyjaźnie z największymi muzykami swoich czasów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.pascal.pl

SEGA | 2013-07-22
Przeczytana: 03 lipca 2013

Wciągająca, szczera, nie ukrywająca niczego książka Roda Stewarta, który otwiera się przed czytelnikami i zdradza liczne sekrety swojego życia. Dowiadujemy się jak wyglądały młodzieńcze lata muzyka, kiedy pierwszy raz macał kobiece piersi i inne narządy płci pięknej, jak spędzał czas na imprezach z Eltonem Johnem, jak dużo poświęcał dla swojego ukochanego Celticu i wiele innych. Kompletna historia życia jednego z największych piosenkarzy naszych czasów, napisana z polotem i poczuciem humoru, jednak nie uchylająca się przed tematami poważnymi i nierzadko bolesnymi. Nie sposób wyrazić ogromu faktów, anegdot i ciekawostek zawartych w tym dziele, to po prostu trzeba przeczytać.

Wydanie premierowe w twardej oprawie, gustownie wykonane. Całości dopełnia galeria zdjęć, w większości z prywatnego archiwum autora oraz spis całej dyskografii.

Talia | 2013-09-20
Przeczytana: 19 września 2013

Obowiązkowa pozycja dla fanów szeroko pojętego rocka, ale i muzyki w ogóle. Napisana dowcipnym językiem, zawierająca wiele ciekawych anegdot i odniesień do wielkich personaliów świata muzyki. Rozbrajająco szczera, ukazująca Roda takim jakim jest, ze wszystkimi swoimi zaletami, ale również i z wadami. Wciąga, a gdy się kończy chciałoby się jeszcze i jeszcze...

Rafał Szczotka | 2016-09-04
Przeczytana: 03 września 2016

Super książka. Wesoła autobiografia. Czytało się z przyjemnością. Dużo faktów, ciekawostek. Polecam.

Łukasz | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Jeżeli muzyka, zwłaszcza muzyka rockowa, stanowi istotny element Twojego życia - nie możesz nie przeczytać tej książki. Wciągająca, zabawna, inspirująca historia jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w historii rock'n'rolla czyta się właściwie sama. Przekazuje przy tym ogromną dawkę pozytywnej energii. Otwierając książkę trzeba pogodzić się z nagłym zanikiem kilku godzin. Pachnąca kawa, największe hity Stonesów w tle i autobiografia Roda - to świetny sposób na spędzenie przyjemnego, odprężającego dnia.

Jasinek111 | 2014-02-24

ciekawa, rozrywkowa, lekka i przyjemna
kto lubi jego utwory będzie czytał z przyjemnością, szczególnie faceci ...

Lucassuss | 2018-05-23
Przeczytana: 23 lutego 2017