Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia

Okładka książki Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia Deepak Chopra
Okładka książki Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia
Deepak Chopra Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2023-06-06
2023-06-06
Krzysztof Krzyżanowski
motywacja

Deepak Chopra w najnowszej książce, która ukazała się w Polce skupił się na Dostatku. Wg niego jest to stan świadomości człowieka, a co za tym idzie należy uznać że jest nieograniczony tak jak jest to w przypadku samej świadomości. Więc dlaczego go nie odczuwamy? Czy szukamy go we właściwym miejscu? A może wybraliśmy się zupełnie nie tą drogą, którą powinniśmy? Książka pozwala zapoznać się ze wszystkimi aspektami tego tematu, aby móc lepiej zrozumieć samego siebie i świadomiej żyć. Najważniejszym pytaniem na jakie na początku musimy sobie odpowiedzieć to to co cenimy najbardziej: może miłość, może kreatywność, samorozwój, współczucie, piękno a może prawdę. Znalezienie odpowiedzi jest momentem, w którym wreszcie jesteśmy na właściwym początku właściwej drogi. Następnie Deepak swoim czytelnikom wyjaśnił jak czerpać na tej drodze z nieskończonej i nieograniczonej samoświadomości, m.in. z pomocą praktykowania jogi.

Sięgnęłam po tę pozycję z dużą dozą ciekawości, ale i sceptycznego dystansu, ponieważ z jogą nie do końca jest mi po drodze. Muszę przyznać, że znalazłam w niej wiele rzeczy dla siebie samej, wskazówek, które warto wypróbować na własnej ścieżce życia. Myślę, że każdy zaczerpnie z tej pozycji coś co pozwoli mu spojrzeć trochę z boku i odrobinę w inny sposób na siebie i swoje życie oraz możliwość rozwoju. A jako, że życie nie lubi stagnacji bo wtedy niewątpliwie się cofamy, warto postawić na własny rozwój

To pierwsza przeczytana przeze mnie książka Deepaka Chopry, choć słyszałam o nim wcześniej.
Książka skupia się na "dostatku", ale nie na pieniądzach. Pieniądze to przecież tylko jeden z obszarów prawdziwego dostatku.
Autor podkreśla, że są rzeczy (chociażby w pracy),których pieniądze nie są w stanie zrekompensować i całkowicie się z tym zgadzam.
Książka właściwie opiera się na analizie poszczególnych czakr, i wpływu na nasze życie oraz pokazuje sposoby ich aktywacji. Oprócz tego znajdziemy też kilka testów pozwalających trochę lepiej poznać własne "ja".
Ciężko mi ocenić tę książkę, bo z rezerwą podchodzę do tematu czakr. Lubię jednak spojrzeć na interesujące mnie tematy z innej niż zwykle perspektywy. Książkę więc przeczytałam z ciekawością, poznając kolejne spojrzenie na temat dostatku.

Książka właściwie opiera...

Dostatek.
Czym jest?
Każdy z nas definiuje go w odmienny sposób. Dla niektórych wiąże się jedynie z rzeczami materialnymi i bogactwem.
Niektórzy doszukują się głębi w tym słowie i wychodzą poza strefę materialną...
Jak go osiągnąć?

Polecam wam dziś fantastyczna książkę od @wydawnictwo_onepress @wydawnictwo_sensus ,,Dostatek. Klucz do spełnienia bogactwa i poczucia szczescia'', który zapewne was zaskoczy!

Bogactwo jako życie w obfitości i dobrobycie.
Dostatek jako stan świadomości.

Autorem książki jest lekarz i filozof, możecie się więc spodziewać się będzie to lektura z duszą i glebia. Ja obawiałam się nieco języka jakim jest napisana ale niepotrzebnie. Jest prosta w odbiorze. Jest to poradnik pokazujący proste i skuteczne metody do przebudowania swojej świadomości i przepracowania samoograniczeń. Dużo tutaj nawiązań do jogi, która ostatnio zaczęła mnie bardzo fascynować . Dzięki temu wszystko składa mi się w logiczną całość i z czystym sumieniem mogę wam ja polecic.

,,Jednym z elementów umysłu jest taki poziom świadomości, na którym istnieją rozwiązania wszystkich problemów.''

Podczas tej lektury bardzo zainteresował mnie temat długu emocjonalnego...

Wydawca: @wydawnictwo_onepress @wydawnictwo_sensus
Data premiery : 12.06.2023

#psychologia #rozwoj #dostatek #sensus #poradnik #czytam

Dostatek.
Czym jest?
Niektórzy doszukują się głębi w tym słowie i wychodzą poza strefę materialną...
Jak go osiągnąć?

Czym jest dla Was dostatek?
_
"Nie proś o nic więcej ponad inspirację"
_
Dzięki uprzejmości Wydawnictwo Sensus miałam możliwość przeczytania książki "Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia" autorstwa Deepak Chopra i jestem za to wydawnictwu bardzo wdzięczna.
_
Dzięki temu poradnikowi mogłam spojrzeć na swoje życie z boku. Zrozumiałam też jak dużo w życiu posiadam i niestety jak często zapominam to docenić. Oraz to jak bardzo sama siebie ograniczam. Świadomość to klucz do dostatku. Autor książki przygotował dla czytelników wiele testów, dzięki którym może bardziej otworzyć czytelnikowi oczy na jego życie. Książka jest napisana prostym językiem, który nawet lajk nie mający zbyt wiele wspólnego z jogą, charakterystyką czakr czy psychologią zrozumie bez problemu.
_
Dla wielu osób dostatek jest niczym więcej jak bogactwem. Zabezpieczeniem finansowym z górką pieniędzy i życiem bez problemów. Autor Deepak Chopra pokazuje czytelnikowi , że dostatek jest zupełnie czymś innym. W prosty sposób pomaga dotrzeć do swojej świadomości i wyrwać się z własnych ograniczeń. Tłumaczy czytelnikowi czym jest i pracować nad systemem czakr.

Czym jest dla Was dostatek?
_
"Nie proś o nic więcej ponad inspirację"

• Samodzielne
  • Rozwoj osobisty
  • Rozwój osobisty
  • Psychologiczne

Deepak Chopra Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia Zobacz więcej