Cukrowe miasteczko

Wydawnictwo: Bajka
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bajki
joly_fh

A było to tak: do okna zapukał szpak… Przepięknie ilustrowany przez Agnieszkę Żelewską zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci autorstwa Danuty Gellnerowej – nieżyjącej już poetki, niegdyś doskonale znanej rodzicom i dziadkom z „Misia”, „Świerszczyka” czy „Płomyczka”. Jej lekkie pióro, wielka fantazja, ogromna wrażliwość, umiłowanie przyrody połączone z baczną obserwacją, humor (zabawa...

A było to tak: do okna zapukał szpak…

Przepięknie ilustrowany przez Agnieszkę Żelewską zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci autorstwa Danuty Gellnerowej – nieżyjącej już poetki, niegdyś doskonale znanej rodzicom i dziadkom z „Misia”, „Świerszczyka” czy „Płomyczka”. Jej lekkie pióro, wielka fantazja, ogromna wrażliwość, umiłowanie przyrody połączone z baczną obserwacją, humor (zabawa zarówno językiem, jak i sytuacją) sprawiają, że zebrane w „Cukrowym miasteczku” poetyckie miniatury z pewnością zawładną wyobraźnią kolejnego pokolenia małych czytelników…

Nim się spostrzeżemy, minie rok – od cudownie złotego lata, przez bajecznie kolorową, czasami przewrotną (szczególnie u fryzjera!) jesień i lodowatą, białą zimę, po krokusową wiosnę. A potem znów będzie lato, gdy zaczniemy czytać ten tomik od nowa. Gdyż jak każdy dobry zbiór wierszy – i ten chce się czytać jeszcze raz, i jeszcze.

Antologia ze wstępem Doroty Gellner (córki Danuty Gellnerowej) ukazuje się w 10. rocznicę śmierci Poetki – aby ocalić od zapomnienia Jej utwory dotąd niepublikowane lub rozproszone w czasopismach i podarować te niewątpliwe skarby polskiej literatury dla dzieci nowym czytelnikom

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2013

źródło okładki: www.bajkizbajki.pl

Basia Pelc | 2013-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Jakoś nie porwała mnie ta książka. Ilustracje były świetne, ale wiersze/bajki takie... średnie na jeża. Tytułowe "Cukrowe miasteczko" było najlepsze. Podsumowując - rozczarowałam się.

carola13 | 2017-08-12
Na półkach: Posiadam