Pociąg do luksusu

Wydawnictwo: Poligraf
literatura piękna
aklime

Dobiega końca pierwsza dekada drapieżnego polskiego kapitalizmu. W stolicy trwa wyścig szczurów, a w dzielnicach zamieszkanych przez jego uczestników panuje szpan i konsumpcjonizm. On - bezwzględny dorobkiewicz, ona - atrakcyjna i zdeterminowana ścigać lepszy los.Czy uda im się wyszarpnąć od siebie nawzajem odrobinę ludzkich uczuć? Świat biznesu i dużych pieniędzy zazębia się ze światem...

Świat biznesu i dużych pieniędzy zazębia się ze światem przybyłych z prowincji pracowników prywatnej szkoły językowej. Stres, seks i śmiech - pociąg do luksusu.

Jurek otworzył garaż i zaprezentował przybyłym swój nabytek - przysadzistego, mocarnego quada. - No, quada sobie kupiłeś - Zwierz czterema słowami wyraził aprobatę dla męskiej zabawki i nutkę swojej zazdrości. Jego wyścigowy motor marki Suzuki nie będzie odtąd bezkonkurencyjny w lokalnym rankingu mało używanych, ale imponujących gadżetów.
- Kupiłem. - Jurek lekkim nadęciem tułowia zasygnalizował zadowolenie. - Można sobie poszaleć po drogach, mówię ci! Patrz!
- Wpakował się na maszynkę, odpalił i ruszył za uprzednio otwartą bramę posesji. Na drodze dodał gazu i z triumfalnym rykiem silnika poturlał się po leśnych wertepach. Skręcił w przecznicę, hałasem obramował sąsiednie działki i wyłonił się z przeciwnej strony drogi.
- Ale jazda, mówię wam! - Zgasił silnik i zsiadł z zabawki.
- No to teraz ja się przejadę z Lalą. - Wyraźnie ucieszył się Zwierz. - Chodź, Lala!
- Czekaj, czekaj - powstrzymał go Jurek - on dopiero na dotarciu. I to nie jest pojazd dwuosobowy.
- No to sam się przejadę - odparł lekko zamurowany Zwierz. Widać wiejące długim włosem dziewczę uczepione jego pleców podkreśliłoby męski charakter rozrywki, a tu nici z tego.

źródło opisu: wyd. Poligraf, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!