Bestsellery. Literatura popularna. Odbiorcy. Empiryczne badania współczesnego czytelnictwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eliszeba

Książka jest zbiorem artykułów podejmujących ważne i aktualne zagadnienia dotyczące współczesnej kultury czytelniczej. Autorzy poszukują odpowiedzi na pytanie o powody czytelniczych fascynacji głośnymi bestsellerami ostatnich lat: cyklem "Harry Potter", powieściami Paulo Coelho, Andrzeja Sapkowskiego, Joanny Chmielewskiej, Marii Nurowskiej. Inspiracje i działania płynące z kręgu literatury/kultury popularnej i rynku wydawniczego konfrontują oni z rzeczywistymi zachowaniami odbiorców.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Eliszeba | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2013 ☆
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Ciekawe badania dotyczące popularności i odbioru wśród czytelników prozy Andrzeja Sapkowskiego, Joanny Chmielewskiej, Paulo Coelho, cyklu Harrego Pottera, Sagi o Ludziach Lodu i innych. Szczególnie podobały mi się prace na temat cyklu o Wiedźminie Sapkowskiego i książek p. Chmielewskiej. Polecam zainteresowanym polską kulturą czytelniczą.