Zgłosuj na książki roku 2017

Kuchnia włoska. Klasyczne i nowoczesne dania

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Matacz

Bogaty wybór przepisów, zdrowe, świeże składniki, aromatyczne zioła i przyprawy ? oto tajemnica popularności kuchni włoskiej. Ta znakomita książka kucharska w przejrzystej formie prezentuje bogactwo i różnorodność oryginalnych, włoskich recept i sprawia, że sama ich lektura tak dalece pobudza apetyt, że ogarnia nas nieprzeparta ochota spróbowania tych pachnących zup, kolorowych i chrupiących salat oraz bajecznych deserów. Książka zawiera mnóstwo przepisów na różne okazje z uwzględnieniem odmiennych kulinarnych upodobań. A przepisy są tak łatwe w przygotowaniu, że w okamgnieniu można wyczarować smak południa i urok włoskich potraw.

Przepisy są przejrzyście zestawione w grupach tematycznych i zaprezentowane krok po kroku na kolorowych ilustracjach, jasne dla początkujących i zaawansowanych.

Oznaczono stopień trudności, czas przygotowywania i gotowania każdej potrawy. Uzupełnieniem są rady kucharza i warianty dań.

Dla wtajemniczonych podano wartości odżywcze i zawartość kaloryczną potraw.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Anita | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, Mam/miałam, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Wspaniała, inspirująca, wyjątkowa. Aż chcę się gotować.

Adria | 2014-05-07

To chyba najlepsza książka kucharska z włoskimi recepturami, jaką do tej pory miałam okazję trzymać w rękach.
Przepisy są bardzo przystępne i nieskomplikowane, pomimo różnych poziomów trudności. Składniki łatwo dostać w Polsce.
Pięknie wydana, w twardej porządnej oprawie, ładne zdjęcia, ciekawa grafika - przepisy są bardzo czytelne.

Jeśli ktoś chce kupić porządną książkę kucharską z daniami włoskimi - polecam z całego serca.

kwiatuszek2104 | 2013-01-08

Świetna książka, bogato ilustrowana. Lubię ją przejrzeć żeby zainspirować czymś do zrobienia do zjedzenia :)

martynosia | 2017-06-27
puma86 | 2014-12-25