bibi

"Przygody Basi teraz do samodzielnego czytania w serii ""Czytam sobie""! Basia bardzo chciałaby mieć kask, taki jak jej starszy brat Janek… Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków."

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,basia-i-kask,10804.html

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,basia-i-kask,10804.html

geena | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Wydawnictwo Egmont jako inicjator akcji "Czytam sobie", objęło sobie za cel główny rozbudzanie w dzieciach miłości do książek. Ta akcja czytelnicza ma oczywiście także drugi cel - zaangażowanie rodziców ;) Nie zapominajmy, że to właśnie dorośli mają być przewodnikami w podróży przez magiczny świat książki - to właśnie oni mają zarażać dziecko miłością czytania.

Ogólnie rzecz biorąc jestem pod wrażeniem dobrze przemyślanego pomysłu podejścia do nauki czytania, które oferują właśnie książeczki z serii "Czytam sobie". Dzięki tym niepozornym historyjkom - dzieci niepostrzeżenie wciągają się w sztukę czytania, która tylko na początku może wydawać się trudna. Samodzielne czytanie jest czymś niezwykle istotnym dla malucha - jest nobilitacją. Dlaczego? Ponieważ, gdy dziecko nauczy się umiejętności zarezerwowanej dla dorosłych (mam tutaj na myśli czytanie) - czuje się wtedy dowartościowane i spełnione. Radość z obcowania z mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną i oczywiście...

książek: 2045
AnnaSikorska | 2017-11-04

Moje maleństwo ostatnio chodzi po mieście i wyszukuje znaków z napisami. Córka szczególnie upodobała sobie znaki zakazów na trawnikach: literki są na wyciągnięcie ręki, a do tego mają ilustrację (psa). Naprzeciw tym jej czytelniczym potrzebom wychodzą książki z Wydawnictwa Egmont ze serii „Czytam sobie”. Znajdziemy tam opowieści odpowiednie do poszczególnych poziomów nauki czytania. Poziom pierwszy pozwoli mi wprowadzić ją w świat literowania (chociaż uczymy się czytania metodą symultaniczną ze względu na naukę mówienia).
„Basia i kask” Zofii Staneckiej to prosta opowieść o naśladowaniu starszego brata Janka, który ma nowy kask przez Basię. Dziewczynka przemierza cały dom w poszukiwaniu czegoś, co będzie idealnie udawało kask. Podczas zabawy zrobi wiele bałaganu i się wybrudzi, ale razem z mamą uda jej się posprzątać, a do tego dostanie kask, który jest jej marzeniem.
Opowiedziana historia składa się z prostych zdań wzbogaconych prostymi ilustracjami i przykładami literowania. Na...

Maksioczyta | 2018-01-15

Krótka historia o tym jak Basia znajduje kask.

casia | 2018-03-04
Przeczytana: 02 marca 2018

Naprawdę dobra książka na początek. Po kilku bataliach o czytanie, nareszcie córka wzięła się do roboty. Sprzyjały temu duże litery, obrazki no i znajoma postać czyli oczywiście Basia.
Historia jest prosta, ale ciekawa. Może nie na poziomie sześcio- czy siedmiolatka, ale też nie infantylna.
Ładnie wydana, dobrze napisana książka do nauki czytania. Obowiązkowa lektura dla słuchaczy Basinych przygód.

bibi | 2015-02-20
Przeczytana: 13 lutego 2015

Kolorową i wesołą nowością wydawnictwa Egmont jest "Basia i kask" autorstwa Zofii Staneckiej. To debiut "Basi" w tej serii, i myślę że z wielką ochotą dziecko 4-6-letnie sięgnie po nią po, by przeczytać samodzielnie. Choć znam takie szkraby 2,5- letnie, u których poziom pierwszy serii sprawdza sie doskonale, nie ściśle do samodzielnego czytania, ale po wielokrotnym posłuchaniu są w stanie mówić całe zdania z książeczki. Czyli tak, jakby czytały:)?

Misia-i-Tosia | 2015-09-30

Tym razem krótka historyjka o Basi dla starszej w serii Czytam sobie.
Brat Basi ma nowy kask więc ona również postanawia, że będzie miała kask na głowie. Tutaj zaczyna się cała historia Basia przeszukuje cały dom w poszukiwaniu kasku dla siebie. Próbuje kartonowego kasku z pudła, kasku z miski czy kasku z kolorowego plastiku ale niestety żaden z nich nie jest idealny. Niestety z powodu poszukiwań w domu powstaje bałagan i mama nie jest zadowolona z tego powodu i razem z Basią robią porządek. Jednak znając mamy zawsze znajdują one rozwiązanie :)

Łucja | 2015-12-04
Przeczytana: listopad 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

diuna84 | 2018-01-16
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Super książka, Syn cały czas się śmiał, ja zresztą tez. BASIA zawsze zakasuje, super seria. POLECAM

Ola_2019 | 2019-03-20
Przeczytana: 01 marca 2019