Rozmowy ze Stalinem

6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320713579
jugosławia, komunizm, zsrr
literatura faktu

Spośród jego książek zwłaszcza "Nowa klasa" oraz "Rozmowy ze Stalinem" zyskały rozgłos światowy. Przez "Rozmowy ze Stalinem" autor zapłacił piecioma latami więzienia. Polski przekład tej ksiązki był wydany po raz pierwszy przez Instytut Literacki w Paryżu.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Novik | 2014-05-13
Przeczytana: 09 maja 2014

Jugosłowiańskie muminki spotykają dobrego wujaszka stalina, który w rezultacie okazuje się być bardzo złym wujaszkiem stalinem.
Plus garść wyjątkowo ponurych żartów owego wujaszka: "muminki: wujaszku, wasi carowie traktowali nas zawsze jak imperialną zdobycz.. wujaszek: no tak, ale my mamy teraz szersze horyzonty", albo: "muminki: wujaszku wasi ludzie gwałcą i masakrują nasze kobiety,wujaszek: cóż złego, że strudzony drogą i walką żołnierz zabawi się z niewiastą".
I tak sobie rozmawiali..

Raisslin | 2015-10-15