Drugie oblicze zdrady

1998-01-01
1998-01-01
Mariusz Seweryński
Mosad Mossad służby specjalne Izrael literatura faktu fakty wspomnienia

Okładka książki Wyznania  szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu Claire Hoy, Victor Ostrowsky
Ocena 6,7
Wyznania szpi... Claire Hoy, Victor ...

Ocena 6,7
Wyznania szpi... Claire Hoy, Victor ...
Okładka książki KGB Christopher Andrew, Oleg Gordijewski
Ocena 8,1
KGB Christopher Andrew,...

Chyba niczego bardziej wartościowego o Izraelskim wywiadzie nigdy nie czytałam. Początek trudny, trzeba zrobić sobie powtórkę z Mosadu i znać historię/politykę międzynarodową Izraela. Zdecydowanie nie dla laików.
Nigdy nie oceniam stylu pisarskiego w przypadku autorów opisujących własne przeżycia, ponieważ tutaj chodzi o wagę informacji. W przypadku tej pozycji przekazana wiedza otwiera oczy na świat służb, do którego nie mamy dostępu, lub powaga przekazu nas przerasta. Zważywszy na fakt, iż to się wciąż dzieje- działają tylko kolejne pokolenia na rzecz tego przestępczego procederu, który ma macki na całym świecie.

Dodaj cytat z książki Drugie oblicze zdrady