Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu

Claire HoyVictor Ostrowsky Wydawnictwo: Polus literatura faktu
By Way of Deception. A Devastating Insider's Portrait the Mossad
literatura faktu
Piotr Kowalski, Zygmunt Słomkowski
Mosad służby specjalne wywiad izraelski Izrael polityka wspomnienia

ufff przebrnęłam. Przyznam szczerze, że w życiu nie czytałam czegoś tak... no właśnie brak słów. Temat wdzięczny i ciekawy, a ponieważ na początku roku czytałam "Akwarium" i bardzo mi się podobało, to stwierdziłam, że choć inny wywiad to tematyka zbliżona. Niestety- książka ma formę bardziej raportu lub podręcznika ( i to mega nudnego). Nie ma w tym absolutnie emocji,...

Czy książka autentycznie odsłania kulisy działania Mosadu ? Nie jestem przekonany. Takich prac ukazało się wiele i część z nich tylko mąci w głowach.

Autor, były pracownik (szpieg) MOSAD-u, odsłania realia szkolenia i pracy członków izraelskiego wywiadu. W sposób otwarty i rzetelny opisuje też niektóre akcje, zarówno te zakończone sukcesem, ale również porażką najsłynniejszej organizacji wywiadowczej świata.
Gorąco polecam interesującym się takimi tematami.

Ciekawa i dobra książka.

W roku 199o adwokat dzilajacy w imieniu rzadu izraelaskiego uzyskal sadowy zakaz jej rozpowszechniania ze wzgledu na " straszne konsekwecje dla wielu ludzi...".Pozniej jednak sad apelacyjny w Toronto i Nowym Jorku uchylil ten zakaz i dzieki temu ksiazka mogla byc wydana na terenie Kanady i USA.Interesujace jest to ze opisane sa tu,metody szkolaenia i dzialania jednej z...

• Chcę w prezencie
  • 2012