Więcej, niż brzydka

Wydawnictwo: Bellona
wspomnienia, dzienniki, pamiętniki
Evita

"Więcej, niż brzydka" jest kontynuacją autobiograficznej książki Constance Briscoe. W pierwszej części autorka opisuje swoje traumatyczne dzieciństwo, gdy była zaniedbywana, upokarzana i maltretowana przez matkę i ojczyma. Poznajemy jej drogę do wyzwolenia się spod ich władzy, pierwsze doświadczenia w obcowaniu z wymiarem sprawiedliwości i narodziny marzenia, by zostać prawnikiem. Perypetie dziewczynki budzą w czytelniku zarazem współczucie oraz podziw dla jej heroicznej walki o ludzką godność.

W "Więcej, niż brzydka" bohaterka mierzy się z demonami przeszłości, by spełnić swoje marzenia o spokojnym i szczęśliwym życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2013

źródło okładki: www.bellona.pl

Książkowa-Fantazja | 2013-09-21
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Jakiś czas temu prezentowałam książkę pt. "Brzydula. Historia niekochanej". Lektura tej książki wywołała wiele emocji, a czasami odczuwałam ból razem z tytułową Brzydulą. Trudno było mi uwierzyć, że opisywanie zarówno przemocy fizycznej, jak i psychicznej, a także odrzucanie przez rodzoną matkę, miało miejsce w świecie rzeczywistym, a nie jest fikcją literacką.Historię tę nadal mam w głowie, jednak emocje opadły. Pora zatem poznać dalsze losy Constance Briscoe.

"Więcej, niż brzydka" to kontynuacja wspomnianej książki. Rzecz się dzieje po zerwaniu kontaktu z matką. Constance po bardzo traumatycznych przeżyciach próbuje się odnaleźć swoją drogą . Ma w życiu swój cel, którym jest skończenie studiów prawniczych. Jednak to nie jest takie proste, ponieważ Constance musi pracować w między czasie na swoje utrzymanie. Na kolejnych stronach poznajemy pierwszą miłość Constance. Jednak dziewczyna ma zatracone poczucie wartości, matka od lat wmawiała jej, że jest tak brzydka, że jej nikt nie...

Joanna | 2013-08-24
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Książka jest kontynuacją dalszych losów autorki opisanych w autobiografii „ Brzydula, historia niekochanej”. Proces wychodzenia z traumatycznych przeżyć z okaleczeniami psychicznymi i fizycznymi Constanse rozpoczyna od budowania swojego nowego wizerunku poddając się operacji plastycznej nosa i ust. Operacje pomagają jej w nowym spojrzeniu na siebie, mimo że dokonane zmiany są niewidoczne dla innych osób.
Realizując swoje marzenia o zawodzie adwokata napotyka na szereg trudności, życie zmusza ją do walki o każdy dzień. Studiując i pracując ciężko nocami w hospicjum jako pomoc pielęgniarska dostrzega cierpienie i niesprawiedliwość losu również innych ludzi. Opisane zmagania bohaterki, jej samotność ( samotnie spędzane święta), praca w renomowanej kancelarii prawniczej po skończonych studiach i poniżenia, których tam doznaje opisywane są z dystansem, gorzkim poczuciem humoru.
Bardzo dobra lektura o sile i determinacji w dążeniu do realizacji marzeń.

Książka w porządku, wnosi wiele nadziei dla tych, którzy przeżyli traumę, że będzie w końcu dobrze.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Będąc w bibliotece zauważyłam książkę co przykuła moją uwagę swoją okładką, więc zdecydowałam się,,,że ją wypożyczę zaciekawiła mnie i zasmuciła historia młodej dziewczyny, która przeżyła wielką traumę w swoim dzieciństwie,,,ból straszny i cierpienie ze strony rodziców.
Nie zaznała miłości rodzicielskiej, nie czuła się kochana przez swoich rodziców wytykali, krzywdzili za to,że była brzydka.
Psychicznie znęcała się nad nią matka i ojczym krzywdził, molestował ją.
Miała kompleksy na punkcie własnego wyglądu, nie lubiła siebie, uważała się za najbrzydszą.
Nawet jak była dzieckiem dzieci upokarzały, źle traktowały, że nie chcieli się z Constance Briscoe bawić. Bardzo było przykro jej, że tacy byli dla niej.
Constance nie miała w nikim oparcia, miłości nie otrzymała od własnych rodziców czuła się gorsza od innych.
Chcąc to zmienić pragnie poddać się operacji skorygować swój wygląd, żeby być piękna, poczuć się lepiej.
Książka mnie poruszyła do głębi mojego serca, wstrząsnęła całkowicie,...

Katarzyna Wilczek | 2013-07-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Brzudula" zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przeczytała ją cała moja rodzina, a kolejka znajomych którzy przyszli zaciągnąć książkową pożyczkę bynajmniej nie maleje. Na kontynuację wstrząsającej historii Constance czekałam od momentu przekręcenia ostatniej strony. No i doczekałam się.

"Więcej niż brzydka" to kontynuacja wspomnień już nie małej Clare, a studentki Constance. Ciężka praca, głodówka, szereg operacji plastycznych, zakuwanie do rana i czterogodzinny sen. Tak właśnie wygląda jej codzienność. Jeśli nie śpię ośmiu godzin na dobę, nie wiem jak się nazywam, wyglądam jak zombie i nie ogarniam kuwety zwanej życiem. Jeśli nie zjem raz dziennie jakiejś padliny w postaci kotleta, podanego z ziemniakami i surówką kręci mi się w głowie, nie mogę myśleć i ślinię się na widok co tłustszej muchy. Dlatego trudno mi uwierzyć w to, że można tak żyć. Okazuje się, że nie tylko można, ale dla niektórych ludzi tak właśnie wygląda szczęście i spełnienie marzeń.

Niejednokrotnie zastanawiałam...

książek: 1909
foolosophy | 2013-06-18
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Kiedy w zeszłym roku zamykałam ostatnią stronę "Brzyduli. Historii niekochanej" wprost nie mogłam uwierzyć, chyba bardziej nie chciałam uwierzyć, w ludzkie okrucieństwo i znęcanie się nad słabszym. Nie potrafiłam zrozumieć jak matka może tak bardzo krzywdzić własne dziecko. Jak mogła okaleczać, obrażać, obnażać i znęcać się nad własnym dzieckiem, które jest bogu ducha winne.

"Więcej, niż brzydka" jest kontynuacją wcześniej wspominanej autobiografii. Akcja dzieje się po ostatecznym zerwaniu kontaktów z matką, kiedy Constance wyjeżdża na studia prawnicze. Jest to zapis prób dopasowania się do społeczeństwa, zapis operacji plastycznych, które przeszła w ramach zmiany niechcianej twarzy, a także zapis zmagań świeżo upieczonej studentki prawa, której losy znów kładzie kłody pod nogi.

W tej książce zdziwiło mnie przede wszystkim to, z jaką obojętnością Contance podchodzi do wspomnień z dzieciństwa. Chociaż poddaje się kilku operacjom plastycznym, które według lekarza są zbędne, tak...

książek: 2070
Lublinianka | 2014-02-20
Przeczytana: 13 listopada 2013

Kontynuacja Brzyduli. Tym razem mamy przedstawione już dorosłe życie autorki i jak w nie wkraczała z wielką traumą.

anka920 | 2015-08-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Książka opowiada o dalszych losach bohaterki książki "Brzydula. Historia niekochanej", która to bardzo głęboko mną poruszyła. W tej części, dowiadujemy się jak potoczyły się losy maltretowanej w dzieciństwie dziewczynki która uciekła od swoich oprawców. Autorka pokazuje że pomimo okrucieństwa jakie ją spotkało potrafiła wyjść z traumy i dzięki swojej sile zdobyła dobre wykształcenie, a także założyła rodzinę.

martalinka | 2017-08-27
AgnesHD | 2017-05-15