Droga Europy Środkowej do Unii Europejskiej (Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
Darya

Opracowanie ma na celu przybliżenie czytelnikowi drogi wybranych państw Europy Środkowej do Unii Europejskiej. Autor wyjaśnia, w jaki sposób kształtowanie systemu demokratycznego, budowa gospodarki wolnorynkowej i reorientacja polityki zagranicznej Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier umożliwiły włączenie tych państw w struktury zjednoczonej Europy. Publikacja zawiera informacje na temat stosunku krajowych partii politycznych do procesu integracji oraz opis przebiegu procesu integracji.

źródło opisu: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacje/publikacja_490.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacje/publikacja_490.html