Flabelino i dziewczynka, która bała się spać

Tłumaczenie: Ewa Ziemska
Wydawnictwo: Arkady
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
O flampelino kai to korii pog len eoele na koimeoei
bajarkanatopie

Jest to opowieść o dziewczynce, która tak bardzo bała się złych snów, że postanowiła nigdy nie zasypiać. Wszyscy kpili z niej, gdyż ciągle była senna i ziewała, ale gdy w miasteczku zaczęły dziać się dziwne rzeczy, tylko ona potrafiła pomóc mieszkańcom. Kot Cymon, wróbel Fil, mysz Egla i pies Rufus nie odstępowali jej nawet na krok. A Flabelino...

źródło okładki: Źródło własne

Basia | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Ta bajka ma w sobie to coś, magię, tajemnicę, smutek i na koniec szczęście. Poznajemy strach, gorycz odrzucenia, magię przyjaźni, chęć niesienia pomocy, poświęcenie, przeprosiny, zrozumienie. Tak maleńka bajeczka a ma w sobie tak wiele... Ilustracje Katalina Szegedi są zachwycające, wręcz artystyczne.

bajarkanatopie | 2013-03-22
Przeczytana: 22 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nieco magiczna i ogromnie tajemnicza bajka.
Dlaczego dziewczynka boi się spać? Po co przybywa zielonobrody Flabelino? Kto ukradł zegar miejski?
Koszmary? Miewają je także najmłodsi. Jak sobie z nimi poradzi bohaterka książki Alexandry Mpize (autorka, co ciekawe jest prawniczką,
która także zajmowała się aktorstwem)? To jej jedyna książka. Rozpoznawalne ilustracje stworzyła Katalin Szegedi – nagradzania, węgierska ilustratorka; jednocześnie autorka książki
pt. Narodziny księżniczki, o której miałam już przyjemność napisać).
Historia rozpoczyna się wtedy, kiedy dziewczynka po raz kolejny obudziła się z przerażeniem…
jeszcze jeden zły sen. Postanowiła, że nie chce przeżywać koszmarów, więc już nigdy nie zaśnie. Jak postanowiła – tak zrobiła. Jeden, drugi, trzeci dzień… Udawało jej się nie spać. Jednocześnie stawała się nadzwyczaj blada i nie przestawała ziewać. Nikt nie mógł odwieść jej
od powziętej decyzji, nawet grupa zaprzyjaźnionych z nią zwierzątek.
Mieszkańcy miasta zauważyli,...

| 2013-06-27