Technika obróbki i typologia wyrobów kamiennych paleolitu, mezolitu i neolitu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Turms

Skrypt dla studentów archeologii.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Paweł | 2013-04-29
Przeczytana: 11 lutego 2012

Niniejsza pozycja autorstwa Janusza Krzysztofa Kozłowskiego i Bolesława Gintera jest w dużej mierze (ba nawet dedykowana) skierowana dla adeptów archeologii, którzy mają zajęcia z Archeologii Prahistorycznej. Ja osobiście korzystałem z niej na pierwszym roku jak i na drugim roku ww. kierunku. Pomimo tego, iż krzemieniarstwo nigdy nie było w kręgu moich zainteresowań, to muszę przyznać, że ta pozycja jest łatwa i przyjemna w swojej formie.

Obaj uczeni są autorytetami w dziedzinie nauki jaką jest archeologia. Jednakże kunszt pisarski, jak wiadomo praktyka w terenie jest obowiązkowa na studiach, można śmiało porównać do pisarzy, a nawet jest lepszy. Pozycja ta w sposób bardo przejrzysty została zredagowana, układ chronologiczny publikacji oraz liczne ilustracje, pomagają nie tylko studentom, ale i laikom, chcący pogłębić lub poszerzyć swoje horyzonty.

"Technika obróbki i typologia wyrobów kamiennych paleolitu, mezolitu i neolitu" jest w pewnym sensie nadal aktualna, jednakże...

Kasjan | 2016-11-05
Przeczytana: 2015 rok