Wstęp do archeologii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia

Podstawowy podręcznik wprowadzający w archeologię. zawiera przegląd głównych problemów badawczych, terminologii i definicji. Książkę otwiera rozdział poświęcony historii dyscypliny. Stosownie do wymogów dydaktycznych przedstawia metody badań, dokumentację i pomiary wykopaliskowe.

ineedadollar | 2014-07-20

Książka dobra jako wprowadzenie do świata archeologii. Po latach studiów nie wnosi już raczej nic ciekawego, ale takie było zapewne założenie autorki.

Bursztyniara | 2014-05-26
Przeczytana: 25 maja 2014

Książka zawiera wszystko to co potrzebna studentowi pierwszego roku w pierwszym semestrze. Przynajmniej jeśli chodzi o zajęcia ze wstępu do archeologii.
Jednak choć cienka nie łatwo przez nią przebrnąć.

Dzieckokwiatu | 2010-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2010

Książka napisana przystępnym językiem, starająca się ogarnąć wszystko w jedną pigułkę. Wierzę głęboko, że pomoże mi przejść przez egzamin, wiedza z niej przydała mi się już nie tylko na studiach, ale i w obserwacji archeologów w Smoleńsku. Jedyny minus dla osoby, która czytała od deski do deski: ciągle powtarza się pewne zagadnienia we wstępie do rozdziału, plus dla tych co tylko szukają informacji na ćwiczenia. Ogólnie polecam, ale studentom historii lub nauk pochodnych głównie.

Kasjan | 2016-11-05
Przeczytana: 2016 rok