Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Dave Grohl. This Is A Call
Uleczkaa38

Perkusista, gitarzysta i wokalista. Samouk. Kompozytor. Grał w Scream i Nirvanie. Założył Foo Fighters. Bębnił dla Iggy’ego Popa, Paula McCartneya, The Prodigy, Tenacious D i wielu innych. Dave Grohl – muzyczny geniusz rocka. Oto moje (po)wołanie jest porywającą opowieścią, której bohaterami są Nirvana, Foo Fighters, Queens of the Stone Age i Them Crooked Vultures. Łączy je postać Dave’a...

Perkusista, gitarzysta i wokalista. Samouk. Kompozytor.
Dave Grohl – muzyczny geniusz rocka.

Oto moje (po)wołanie jest porywającą opowieścią, której bohaterami są Nirvana, Foo Fighters, Queens of the Stone Age i Them Crooked Vultures. Łączy je postać Dave’a Grohla.

Bazując na ekskluzywnych wywiadach z muzykiem, rozmowach z takimi osobistościami, jak Josh Homme (frontman Queens of the Stone Age), Ian MacKaye (legenda podziemnej sceny D.C.) czy Butch Vig (producent albumu Nevermind Nirvany) oraz na materiałach sięgających dziesięć lat wstecz, Brannigan napisał pierwszą dogłębną i rzetelną biografię Dave’a Grohla.

Będziecie mieli okazję przeczytać szczere wyznanie na temat Kurta Cobaina oraz poznać kulisy zatargu, który nieomal doprowadził do rozpadu Nirvany. Dave Grohl opowie o wrogości zagrażającej Foo Fighters w osiągnięciu globalnego sukcesu, a także o mrocznych czasach, które mogły sprawić, że jego kariera zakończyłaby się nagle i bez ostrzeżenia.

Dave Grohl dał się poznać jako jeden z najbardziej charakterystycznych i szanowanych muzyków przełomu XX i XXI wieku. Jest ostatnim prawdziwym bohaterem, który wyrwał się z amerykańskiego podziemia. Oto moje (po)wołanie wspaniale podsumowuje jego niesamowitą rockandrollową podróż.

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/ksiazki/dave-grohl-oto-moje-powolanie/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/ksiazki/dave-grohl-oto-moje-powolanie/

Eris27 | 2017-11-25

Bardzo ciekawa i lekka ksiazka. Mozna sie z niej duzo dowiedziec i jest sporo elementow humorystycznych jak i poruszajacych. Opisuje ciekawostki z zycia zewnetrznego i wewnetrznego muzyka i ludzi, z ktorymi gral w zespolach. Jest oryginalnie i sa glebokie fragmenty.

piotrek665 | 2017-10-05

Joanna | 2017-07-22

Książka ta jest wyjątkowym źródłem wiedzy o twórczości Dave'a Grohla (zaczynając od jego zespołów z lat nastoletnich, poprzez Scream, Nirvanę, kończąc na Foo Fighters). Autor bardzo dobrze prowadzi historię Grohla, opisuje scenę rockową lat 80-tych, która była podwaliną jego twórczości oraz przybliża projekty, w których muzyk brał udział. Czytając tę biografię, spędziłam fantastyczny czas w towarzystwie wdzięcznej muzyki Grohla i jego historii. Z pewnością będę do niej wracać!

| 2016-08-15

Dave Grohl jest totalnym zaskoczeniem sceny grunge. W Nirvanie zawsze stał w cieniu Cobaina, w Foo Fighters to on jest gwiazdą. Niezwykły człowiek, multiinstrumentalista, świetny wokal i historia, którą ma do opowiedzenia. Warte przeczytania dla każdego fana Nirvany, który wieszał po nim psy, gdy tak szybko po śmierci Kurta zaczął tworzyć. Warte przeczytania dla każdego fana Foo Fighters, bo droga jaką przeszedł Grohl do tej chwili sławy była długa i kręta. I w końcu do przeczytania dla każdego, kto szuka inspiracji w życiu, albo chce poczytać o kimś niezwykłym. Polecam!

brakpomysłu | 2016-04-17

Chyba każdy fan rocka zna, a przynajmniej kojarzy, osobę Dave'a Grohl'a. Multiinstrumentalista, perkusista Nirvany, a obecnie gitarzysta i wokalista Foo Fighters. Grał na bębnach chociażby dla Iggy'ego Popa, The Prodigy, Slasha czy Paula McCartneya. Ikona muzyki rockowej. Bazując na wywiadach i rozmowach z innymi muzykami, Bannigan stworzył pierwszą dogłębną biografie artysty.

Ogólnie mówiąc, mam problem z czytaniem tego typu pozycji. Biografie po prostu potrafią znudzić. To suche fakty, które nie zawsze intrygują. Jednak ta książka od dawna mnie interesowała. Uwielbiam Grohla. Jego muzykę oraz jego samego. Dlatego z chęcią sięgnęłam po jego biografię.

Ciężko jest oceniać tego typu pozycje - w końcu nie są one interesujące dla każdego. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. I mam świadomość tego, że pewnie niewiele osób będzie podzielało moje zainteresowanie tą książką. Ot świadomość (albo złudne wrażenie), że niewiele osób interesuje się tematem.

Ogromnym plusem tej książki jest...

MacHor | 2016-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2016

Muszę się zgodzić z wieloma zarzutami, iż w biografii Dave Grohla jest mało Dave Grohla (niemal zawsze gdzieś w tle)niemniej czyta się dobrze. Najbardziej zainteresował mnie wątek Nirvany, ciekawe było poczytać o zespole, którego się słuchało będąc nastolatkiem ;)

natalka2520 | 2016-01-25

Idealna dla fanów Dave, Foo Fighters oraz wielbicieli muzyki ze Seattle

Magota | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Dave Grohl oprócz tego, że jest muzykiem, jest również wielkim pasjonatem i producentem. Ostre granie ma we krwi i bez wątpienia jest to jego powołanie. Muzyką żyje od dziecka i dla niego nigdy nie było innej opcji niż podążanie tą drogą. Co ciekawe, jest samoukiem i do tego multiinstrumentalistą!

Tak więc jego edukacja muzyczna, to przede wszystkim winylowe płyty mamy, perkusje tworzone absolutnie ze wszystkiego, gitary z pozrywanymi strunami oraz odwiedzanie wszelkich możliwych punkowych i rockowych koncertów. Czytanie o drodze jaką przeszedł od garażowych kapel do punktu w którym znajduje się obecnie, to wspaniała przygoda i prawdziwy muzyczny rollercoaster. Jest to historia, którą koniecznie trzeba poznać!

Jeżeli chodzi o książkę Paula Branningana, to trzeba przyznać, że - mówiąć kolokwianie - odwalił on kawał dobrej roboty! Prześledził on bardzo dokładnie losy Grohla i nie szczędzi nam szczegółów, które trudno znaleźć gdzie indziej. Dodatkowo nie skupia się tylko na samej...

sorrows-child | 2015-05-20

Pozycja obowiązkowa dla fanów Dave'a Grohla, ,muzycznego pracoholika swojego pokolenia i tych, którzy zagubili się nieco w natłoku projektów, w których brał udział muzyk (a było ich wiele!).
Solidna biografia ukazująca życie początkującego muzyka na punkowej scenie Waszyngtonu, poprzez sukces Nirvany, założenie własnego zespołu i zaangażowanie w mnóstwo innych projektów muzycznych.
Wiele o tej historii zostało już powiedziane, ale ujęła mnie wiedza Brannigana o muzycznym podziemiu i środowisku w jakim wychowała się dzisiejsza gwiazda rocka.
Jest to imponujący zapis kariery muzyka, który zdecydowanie nie ma zamiaru zwolnić tempa. Z każdego jego słowa wypływa szczera i bezgraniczna miłość do muzyki, dlatego książkę tę polecam wszystkim tym, którzy podzielają jego pasję.

trycha | 2015-04-30
Przeczytana: 24 maja 2015

Nie jest to, zdecydowanie, najlepsza z muzycznych biografii, jakie przyszło mi do tej pory czytać. Do tych najgorszych jednak także nie należy. Branningan pisze zgrabnie i ciekawie, wciągając czytelnika w wir wydarzeń, zaznajamiając z pojawiającymi się na kartach książki postaciami, nie tylko grającymi pierwsze skrzypce, co stanowi bardzo fajny i oryginalny zabieg.
Nie udaje się mu jednak grać równo przez cały utwór. Pierwszy problem zaczyna się w momencie pojawienia się tematu Nirvany. Z biografii Grolha, książka zamienia się w kolejną próbę opowiedzenia historii lidera Nirvany. A na dodatek autor ujawnia poważne zaburzenia poznawcze, objawiające się chociażby ogromną ilością dygresji. Ostatecznie prawie połowa książki skupia się na Nirvanie i Cobainie, zamiast na Grohlu. Później nie jest w cale lepiej. Autor pomija ważne informacje, o innych wspominając mimochodem, niejako przy okazji. Ponadto, nazbyt często popada w uwielbienie swojego podmiotu i pozwala sobie na interpretacje,...