Miecz Nieśmiertelnego t. 10

Mugen-no Junin
manga, komiks, samuraje
komiksy
Sally

Manji jest nieśmiertelnym samurajem. Aby znaleźć ukojenie w śmierci musi własnoręcznie zabić tysiąc złych ludzi. Jedyny problem w tym, że nikt mu nie mówi czy zabita osoba była wystarczająco zła... Autor - Hiroaki Samura - jest laureatem prestiżowej Nagrody Eisnera, przyznawanej najlepszym komiksom, jakie ukazują się w Ameryce. Od momentu swej premiery w 1995 roku, komiks cieszy się niesłabnącą popularnością. Został okrzyknięty najlepszą mangą od czasów "Lone Wolf and Cub" - który jest już dziełem klasycznym i stanowi niedościgniony wzór dla innych twórców mang. Artysta umiejętnie łączy japońskie zwyczaje z czasów feudalnej Japonii, ze współczesnym spojrzeniem na świat Manjiego. Czarno białe ilustracje, wykonane wielką ilością niezwykle drobnych kresek, doskonale oddają emocje i uczucia, które targają bohaterami. Wystarczy jedno spojrzenie na rysunki by wiedzieć, co w tej chwili czuje dana postać. Ten komiks łączy to, co najlepsze w japońskiej kulturze, łączy w sobie brutalność słynnego japońskiego filmu anime: "Akira" oraz elegancką poetykę znaną z filmów Akiry Kurosawy.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,121.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie