Mentalizm

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki

źródło okładki: http://get.zlotemysli.pl/products/image/000/012/404/600x848.jpg?201303

Kamil Nebula | 2013-12-23

Zawiodłem się bardzo na treści książki. Obiecywano mi przy jej zakupie, że nauczę się starożytnych technik manipulacji, pilnie strzeżonych od wieków przez jezuitów i ujawnionych autorowi w bliżej nieokreślonych okolicznościach. Dostałem jednak tylko garść wartościowych informacji zmieszaną ze stekiem bzdur, stereotypów oraz idiotycznych poglądów, które trudno od siebie oddzielić. Autor w pewnym momencie stwierdził nawet, że "zna osoby, które miały nieszczęście dotykać kogoś na odległość lub rzucać ludźmi o ściany za pomocą siły woli", grzebiąc ostatecznie swój autorytet w moich oczach.

Jeżeli ktoś lubuje się w pseudo-słownej papce NLP, być może znajdzie w książce coś dla siebie.

Korneliusz | 2016-06-26

Mimo, iż w książce znalazły się fragmenty, które miałem okazję już poznać w "Manipulacji neuroperswazyjnej", to i tak jest ona warta przeczytania. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. rozdział opisujący techniki stosowane w negocjacjach biznesowych, a także ten poświęcony schematowi działania sekt, religii oraz firm. Na końcu książki znalazły się standardowo arkusz ćwiczeń oraz test osobowości. Polecam.

Czytacz | 2017-11-25
Przeczytana: styczeń 2016

Książka warta przeczytania, jednak jakoś mnie do końca nie zachwyciła. Z ciekawszych rzeczy to na pewno różnego rodzaju ćwiczenia,informacje o sektach. Myślałem, że dowiem się więcej na tema samego Mentalizmu. Zapraszam do siebie na stronę o Mentalizmie http://mentalizmmagia.pl/

Szymon Gurbisz | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadane