Zaczarowany sen

Wydawnictwo: Novae Res
olciak84

„Zaczarowany sen” opowiada o szczurku, który nocą we śnie zabiera małego chłopca do lasu, gdzie poznaje go z innymi zwierzętami, których dzieci więzi zła baba jaga. Chłopiec postanawia pomóc nowopoznanym przyjaciołom i wraz z nimi udaje się do domu czarownicy. Sprawdź, czy uda im się przepędzić wiedźmę z lasu i uwolnić porwane przez nią małe zwierzątka.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/zaczarowany_sen,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/zaczarowany_sen,druk

Joanna | 2013-08-09
Przeczytana: lipiec 2013

Bajka to niewielka, bajka to króciutka, bajka o chłopcu, który miał szczurka a właściwie szczurzycę o imieniu Maja i wraz z nią przeżywał niesamowite przygody.

W noc ósmych urodzin chłopca Maja zabrała go do zaczarowanego lasu, gdzie mieszkała ogromna gromada jej przyjaciół. Rankiem chłopiec obudził się w swoim łóżku, z dala od zaczarowanego lasu i zdawać by się mogło, że nocna wizyta była tylko pięknym snem, lecz gdy kolejnego wieczoru przymknął oczy, ponownie znalazł się w tym niezwykłym miejscu, pośród przyjaciół Mai.

Chłopiec poznawał kolejnych przyjaciół swojej szczurzycy. Wędrując po zaczarowanym lesie nasi bohaterowie spotkali zapłakanego, małego króliczka. Zapytany o powód łez, odparł, że nie może trafić do domu i bardzo tęskni za swoją mamą. Chłopiec i szczurzyca postanowili pomóc maluchowi w powrocie do domu. W końcu odprowadzili króliczka do jego mamy. Ta uradowana, że jej mała zguba wróciła do domu zaprosiła naszych bohaterów do swojego domku na herbatkę....

grejfrutoowa | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Grzegorz Rzepka to autor książki dla dzieci „Zaczarowany sen”, która ukazała się w 2013 roku dzięki Novae Res.

Książka opowiada o chłopcu, który dostaje od mamy szczura. Nie jest to jednak zwykły zwierzak – wraz z chłopcem wyrusza na podbój magicznego świata podczas snów. Pewnej nocy chłopiec wraz z Mają, swoim szczurem, odwiedza krainę, w której zła czarownica porywa wszystkie małe zwierzątka. Chłopiec postanawia ją wypędzić, a maluchy uratować. Podróży towarzyszy mu przyjaciółka Maja, młody wilczek i niedźwiadek. Cała czwórka musi wykonać kilka zadań nim dotrze do domu wiedźmy, lecz wszystko kończy się dla nich dobrze.
Narracja pierwszoosobowa pokazuje nam świetnie obraz chłopca, który wierzy we wszystko, co mu się śni. Jest odważny, przyjazny i zdeterminowany. To bardzo ciekawa postać.

Historia pokazuje siłę determinacji i przyjaźni. Przy okazji uczy, że można być blisko nie tylko z drugim człowiekiem, ale z gryzoniem, czy innym zwierzątkiem także. To mądra opowieść, która...

Agaaa006 | 2013-07-19

Maja jest Szczurkiem, mieszka w domu z chłopcem. Dni spędza w swojej klatce,zaś w nocy kładzie się w łóżku przy poduszce swojego małego opiekuna.
Pewnej nocy zabiera Go do lasu..nie jest to zwykły las. Chłopczyk ma okazję porozmawiać ze zwierzątkami. Gdy się budzi jest przekonany,że to był jedynie sen..
Jednak sytuacja się powtarza, przez co dziecko już wie,że nocne wyprawy są prawdziwe. A zadanie, które będzie miał do wykonania bardzo poważne..

Język, którym posługuje się autor Pan Grzegorz Rzepka jest bardzo prosty oraz zrozumiały. Wszystko widziane z perspektywy małego chłopca, oraz opowiadane przez niego. Bajka została oczywiście zilustrowana, no i tutaj mam pewne ale...

Otóż obrazki są strasznie ponure. Wyobrażałam sobie
ów zaczarowany las jako kolorowy, bajeczny z pięknymi zwierzątkami, a tutaj okazało się,że się rozczarowałam. Klimat tychże rysunków niebywale ciemne, jakby treść opisywała straszną historię, a nie przygodę chłopca oraz jego nowych przyjaciół. Może ponury...

Kiti | 2013-07-21

Grzegorz Rzepka to autor opowieści dla najmłodszych o szczurku, Mai.

Chłopiec wraz z mamą zakupili w sklepie zoologicznym szczura. W nocy wydawało mu się, że przenosił się do magicznej krainy. Jego zadaniem było odnalezienie złej czarownicy, która więziła dzieci. Tylko, czy to był sen i czy udało mu się rozwiązać powierzone mu zadania?

Książką zainteresowałam się ze względu, ze bohaterem stał się szczurek, a bardzo lubię opowieści o zwierzętach. Pozycja nie jest za gruba, sama opowieść mało odkrywcza, jednak miło mi się ją czytało. Ilustracje moim zdaniem były zdecydowanie za ciemne, przejaskrawione i takie za bardzo idealne.

W swoim życiu spotkałam się już z naprawdę wieloma pozycjami dla dzieci. Ta osobiście mnie nie zachwyciła, chyba głównie ze względu na ilustracje. Gdyby były bardziej naturalne z pewnością dziecko byłoby nimi bardziej zainteresowane.

Z twórczością autora zapoznałam się po raz pierwszy, jednak jeśli w przyszłości trafię na jakąś inną jego pozycję być może...

Kati | 2014-02-16
Malwina | 2013-07-30