II wojna światowa, Garbatka
historia
geokuba

Spis treści: 1. Jan Rzepecki - "Stanisław Płoński (4.I.1899 - 7.III.1966)" 2. Witold Biegański - "Podstawy odbudowy Wojska Polskiego we Francji po klęsce wrześniowej" 3. Stanisław Biernacki, Jerzy Stoch - "Działania władz okupacyjnych (policji i administracji) w dystrykcie Warszawa przeciwko ruchowi oporu w latach 1939 - 1944" 4. Władysław Bartoszewski - "Organizacja Małego Sabotażu 'Wawer' w...

Spis treści:
1. Jan Rzepecki - "Stanisław Płoński (4.I.1899 - 7.III.1966)"
4. Władysław Bartoszewski - "Organizacja Małego Sabotażu 'Wawer' w Warszawie (1940 - 1944)
5. Wojciech Borzobohaty - "Okręg Armii Krajowej 'Jodła'
6. Józef Pawlak - "Organizacja i działalność Obwodu Kozienickiego AK w latach 1939 - 1944"
7. Jan Zamojski - "Konferencja belgradzka w 1940 r."
8. Stefan Jellenta, Julian Tobiasz - "Problem jeńców radzieckich na terenie Generalnej Guberni w świetle niektórych dokumentów niemieckich z 1941 roku"
9. Spis treści tomów I-X

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1966