Jak zdać egzamina - e-book

4 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

rubens | 2013-08-15
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Przeczytałem ten poradnik z myślą o zbliżającej się sesji egzaminacyjnej, i nie dowiedziałem się niczego czego już nie wiedziałem wcześniej.

Na początku dostajemy róże typy uczniów, od Mistrzów zdobywania wiedzy po kompletnych Ignorantów. Po rozpoznaniu w której grupie jestem, zastanawiałem się po jaką cholerę było ten podział, jak wiadomo że skrajne przypadki nie sięgną po tę książkę. Mistrzowie i Zawodowcy zdają egzaminy już przed sesją a Samobójcy i Ignoranci nie sięgną po takie pozycje. Książka jest celowana raczej w tych po środku czyli, Przeciętniaków. Najwartościowszą częścią książki było jak podzielić materiał przed egzaminem i jak go wchłonąć. Poparte faktami jak działa nasz mózg. Co do samych technik wspomagających zapamiętanie muszę przyznać że osobą na studiach technicznych się one kompletnie nie przydadzą(wyłączając z tego zbioru mapy myśli). Nie wyobrażam sobie zaimplementowanie tych technik w praktyce, może są one jakoś pomocne przy ryciu mnóstwa tekstu na pamięć,...

Antagonista Esklaważu | 2015-02-13

Niczego nowego się nie dowiedziałem, ale ponieważ jest krótka i jest w niej trochę informacji, to można by polecić komuś kto nie ma żadnego pojęcia o tym jak się uczyć.

bukamimi | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, Poradnik