Mikroekonomia

7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788301172091
biznes, finanse
Olga P

Mikroekonomia autorstwa światowej sławy ekonomisty i laureata Nagrody Nobla Paula Krugmana oraz Robin Wells to nowoczesny podręcznik akademicki do podstawowego kursu z przedmiotu. Publikacja, w pełni obejmująca program mikroekonomii, jest napisana w sposób niezwykle zrozumiały i czytelny. Główny tok znakomicie prowadzonej narracji o skomplikowanych problemach mikroekonomicznych został...

Publikacja, w pełni obejmująca program mikroekonomii, jest napisana w sposób niezwykle zrozumiały i czytelny. Główny tok znakomicie prowadzonej narracji o skomplikowanych problemach mikroekonomicznych został uzupełniony o bardzo ciekawe wstawki, które wzbogacają proces wykładu i przybliżają złożone zagadnienia, a jednocześnie uatrakcyjniają przekazywaną treść.

Ogromnym walorem publikacji są wykorzystane narzędzia dydaktyczne, takie jak:

opowieść wprowadzająca, czyli ciekawe przykłady z codziennego życia otwierające każdy rozdział,
zapowiedź „Czego nauczysz się w tym rozdziale?”,
studia przypadku „Ekonomia w działaniu”,
krótkie podsumowania każdej sekcji „Powtórka” oraz pytania „Sprawdź, czy zrozumiałeś” z odpowiedziami załączonymi na stronie internetowej mikroekonomia.pwn.pl,
ramki „Dla dociekliwych”,
przykłady „Gdzie indziej na świecie”,
objaśnienie najczęściej popełnianych błędów, czyli „Pułapki”,
„Jeszcze przed nami...”, czyli krótkie podsumowanie, będące jednocześnie wprowadzeniem do kolejnego rozdziału,
podsumowanie na końcu rozdziału,
definicje podstawowych pojęć ekonomicznych w słowniczku na końcu książki.
Taki zestaw instrumentów dydaktycznych wzbogaca proces wykładu i przybliża złożone zagadnienia, a jednocześnie uatrakcyjnia przekazywaną treść, co bardzo pomaga studiować ekonomię czytelnikowi, rozpoczynającemu poznawanie tej gałęzi nauki.

Autorzy opisali również niezwykle trudne zagadnienia niepewności i ryzyka oraz ekonomiki informacji, a także dodatkowe kwestie wybiegające poza podstawowy kurs mikroekonomii, co daje dobre przygotowanie do dalszych studiów.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Ania | 2017-09-24
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Jeden z pierwszych ekonomicznych podręczników, z którym miałam do czynienia. Prosty język, krótkie, życiowe przed rozdziałowe wstępy to tylko część plusów tej pozycji. Duża liczna wykresów i tabel to kolejne pozytywny. Słowniczek pojęć na końcu każdego rozdziału, wraz z podanymi stronami gdzie można znaleźć omawiane zagadnienia, na pewno działa na korzyść tej lektury. Dzięki zadaniom możemy sprawdzić swoją wiedzę. Jedynym minusem jest brak rozwiązań do tych zadań, co może nam skomplikować samodzielną naukę, gdyż nie mamy potwierdzenia, czy nasz tok rozumowania jest poprawny.

Olga P | 2013-04-16

To, że podręcznik napisany jest prostym językiem nie ujmuje jego treści merytorycznej. O jakość treści możemy być spokojni, jednym z autorów jest Paul R. Krugman, który w 2008 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii.

Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów studiów ekonomicznych, jednak każdy kto wie, że będzie miał styczność z mikroekonomią, powinien zaprzyjaźnić się nim zainteresować.

więcej na: http://www.polibuda.info/art17655#_Mikroekonomia