Makroekonomia

2012-01-01
2012-01-01
makroekonomia podręcznik akademicki ekonomia

Okładka książki Mikroekonomia Paul Krugman, Robin Wells
Mikroekonomia Paul Krugman, Robin...
Okładka książki Makroekonomia Paul Krugman, Robin Wells
Makroekonomia Paul Krugman, Robin...

Z książką zetknęłam się po raz pierwszy podczas swoich zajęć z makroekonomii, jednak wcześniej miałam już do czynienia z podręcznikiem to mikroekonomii tego samego autora i miałam pewne oczekiwania wobec tej pozycji. Na szczęście się nie rozczarowałam.
Wstęp do każdego rozdziału zawiera pewną historię, opowiastkę dotyczącą nowo omawianego zagadnienia, na podstawie codziennych sytuacji. Na kolejnych stronach można znaleźć więcej przykładów popartymi różnego rodzaju wykresami czy też tabelami. Ważne pojęcia są zaznaczone pogrubioną czcionką, a na końcu każdego rozdziału znajduje się słowniczek, w którym znajują się te pojęcia wraz ze stronami, na których zostały opisane.
Dużym plusem są również zadania, które zawiera ten podręcznik. Niestety minusem jest brak odpowiedzi, co może stanowić przeszkodę w samodzielnej nauce. Gdy są one omawiane na zajęciach - nie stanowi to dużego problemu, lecz gdy mamy rozwiązać je we własnym zakresie, jednak lepiej jest się upewnić czy dobrze zrozumieliśmy zagadnienie, a nasz tok rozumowania dotyczący zadania jest poprawny.

Kolejny podręcznik autorstwa genialnego duetu Krugman i Wells. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii wraz ze specjalistką od teorii organizacji oraz bodźców, znają się na temacie. Napisana przez nich książka, która ułatwia życie studentom na całym świecie. Niedawno trafiła także do Polski.
Podręcznik dedykowany jest „początkującym studentom, którymi wszyscy kiedyś byliśmy”. Bardzo motywujące, zwłaszcza gdy choć trochę przeanalizujemy życie autorów. Poczucie więzi z czytelnikami jest bardzo widoczne. Geniusz tej książki przejawia się w prostocie i umiejętności przekazywania wiedzy (dla większości studentów dosyć nudnawej) w sposób, który przykuje ich uwagę i pozwoli zrozumieć makroekonomię.

więcej na: http://www.polibuda.info/art17662#_Makroekonomia

Podręcznik dedykowany jest „początkującym studentom, którymi wszyscy kiedyś...

• Niedokończone
  • Ekonomia