Makroekonomia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse
Olga P

Książka, autorstwa światowej sławy ekonomisty i laureata Nagrody Nobla Paula Krugmana oraz Robin Wells, to nowoczesny podręcznik akademicki pełni obejmujący program podstawowego kursu z makroekonomii. Główny tok znakomicie prowadzonej narracji o skomplikowanych problemach makroekonomicznych został uzupełniony o bardzo ciekawe wstawki oraz narzędzia dydaktyczne, takie jak: opowieść...

opowieść wprowadzająca, czyli ciekawe przykłady z codziennego życia otwierające każdy rozdział,
zapowiedź „Czego nauczysz się w tym rozdziale?”,
studia przypadku „Ekonomia w działaniu”,
krótkie podsumowania każdej sekcji „Powtórka” oraz pytania „Sprawdź, czy zrozumiałeś” z odpowiedziami załączonymi na stronie internetowej makroekonomia.pwn.pl,
ramki „Dla dociekliwych”,
przykłady „Gdzie indziej na świecie”,
objaśnienie najczęściej popełnianych błędów, czyli „Pułapki”,
krótkie podsumowanie „Jeszcze przed nami...”, będące jednocześnie wprowadzeniem do kolejnego rozdziału,
podsumowanie na końcu rozdziału,
definicje podstawowych pojęć w słowniczku na końcu książki.
Taki zestaw instrumentów dydaktycznych bardzo pomaga studiować ekonomię czytelnikowi, rozpoczynającemu poznawanie tej gałęzi nauki.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

Ania | 2017-09-24
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Z książką zetknęłam się po raz pierwszy podczas swoich zajęć z makroekonomii, jednak wcześniej miałam już do czynienia z podręcznikiem to mikroekonomii tego samego autora i miałam pewne oczekiwania wobec tej pozycji. Na szczęście się nie rozczarowałam.
Wstęp do każdego rozdziału zawiera pewną historię, opowiastkę dotyczącą nowo omawianego zagadnienia, na podstawie codziennych sytuacji. Na kolejnych stronach można znaleźć więcej przykładów popartymi różnego rodzaju wykresami czy też tabelami. Ważne pojęcia są zaznaczone pogrubioną czcionką, a na końcu każdego rozdziału znajduje się słowniczek, w którym znajują się te pojęcia wraz ze stronami, na których zostały opisane.
Dużym plusem są również zadania, które zawiera ten podręcznik. Niestety minusem jest brak odpowiedzi, co może stanowić przeszkodę w samodzielnej nauce. Gdy są one omawiane na zajęciach - nie stanowi to dużego problemu, lecz gdy mamy rozwiązać je we własnym zakresie, jednak lepiej jest się upewnić czy dobrze...

Olga P | 2013-04-18

Kolejny podręcznik autorstwa genialnego duetu Krugman i Wells. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii wraz ze specjalistką od teorii organizacji oraz bodźców, znają się na temacie. Napisana przez nich książka, która ułatwia życie studentom na całym świecie. Niedawno trafiła także do Polski.
Podręcznik dedykowany jest „początkującym studentom, którymi wszyscy kiedyś byliśmy”. Bardzo motywujące, zwłaszcza gdy choć trochę przeanalizujemy życie autorów. Poczucie więzi z czytelnikami jest bardzo widoczne. Geniusz tej książki przejawia się w prostocie i umiejętności przekazywania wiedzy (dla większości studentów dosyć nudnawej) w sposób, który przykuje ich uwagę i pozwoli zrozumieć makroekonomię.

więcej na: http://www.polibuda.info/art17662#_Makroekonomia

Łukasz | 2015-10-03