Jak pogoniłam Hitlera. Gdańszczanka-Polka w ruchu oporu

Tłumaczenie: Henryk Kleinzeller
Wydawnictwo: Marpress
Wie ich Hitler Beine machte: Eine Danziger Polin in Widerstand
historia

Dla bohaterki książki Schenka było to jak jedenaste przykazanie. To Hitler i jego naziści zabrali jej ojca, zabili księdza Mikosa i rozdzielili ją z przyjaciółkami: Jettchen i Marianne. Marianne, Niemka, była pomocnicą Luftwaffe, Jettchen, Żydówka, uratowała się i schroniła gdzieś w Ameryce. Pozostałą rodzinę bohaterki hitlerowcy wygonili z ich pięknego mieszkania w Gdańsku i zesłali do odległego chłopskiego gospodarstwa w pobliżu rosyjskiej granicy. Wraz z matką i młodszymi siostrami, przedostała się do Warszawy i tam przyłączyła się do polskiej armii podziemnej, walczącej z okupantem.

źródło opisu: Wydawnictwo Marpress, 2006

źródło okładki: http://www.marpress.pl/