Tajemnice win

Tłumaczenie: Magdalena Dzięgielewska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Entender de vino
83-7150-857-3

Poznać tajemnice wina to tak, jakby odkryć nowy smak życia, posiąść starą wiedzę, która odkrywa przed nami nową szlachetną i ekskluzywną przestrzeń. Autor, markiz z Grinon, jest jednym z najbardziej cennionych winiarzy w Hiszpanii. Ta książka przybliży nam tajemniczy świat win. Nauczymy się, w jaki sposób wybierać wina, przechowywać je, rozróżniać subtelne odcienie koloru, aromatu, smaku. Dowiemy się, jak rozpoznawać strukturę, moc i wiek wina oraz jak je powoli degustować, aby odróżnić pochodzenie szczepu winnego. Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie, jaka jest właściwa temperatura serwowania i przechowywania win w zależności od rocznika oraz położenia i rodzaju winnicy.Dowiemy się, jakie wina podawać do poszczególnych potraw, aby uzyskać ich jedyny niepowtarzalny, pełny smak. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera słowniczek terminów używanych w winiarstwie.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2002

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl