Zgłosuj na książki roku 2017

Eliza Orzeszkowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Profile". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Literatka

" Upadek powstania styczniowego i uwłaszczenie chłopów – wydarzenia określające charakter polskiego pozytywizmu.
Najwyższa działalność publicystyczna Orzeszkowej przypada na lata 70-te, a więc na okres formowania się koncepcji programowej polskiego pozytywizmu. Jednak dopiero w l. 80-tych, autorka używa określenia „pozytywizm” na oznaczenie treści nowego kierunku."

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1971

źródło okładki: zdjęcie autorskie