Kuchnia żydowska. Przepisy i opowieści z całego świata

Tłumaczenie: Maciej Hen
Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
The Jewish Kitchen. Recipes and stories from around the world
niemamnickabuu

Kuchnia żydowska to nie tylko jedzenie - to mapa przeszłości, opowieść o religii, historii, kulturze i życiu rodzinnym. To przejmowanie przez rozsianą po świecie żydowską diasporę kulinarnego kolorytu gospodarzy, zapożyczanie składników i dostosowywanie techniki do zasad kaszrutu. To przede wszystkim dbałość o tradycję. "Kuchnia żydowska" to niezapomniana podróż kulinarna - Clarissa Hyman jest wszak autorką książek kulinarnych i podróżniczych, związaną z redakcją "The Times" i "Food and Travel", laureatką prestiżowej nagrody Food Writer of the Year.

źródło opisu: http://www.riw.pl/index.php?catid=10&pid=45&pf=&os=

źródło okładki: http://www.riw.pl/img/products/000045.jpg