Encyklopedia noży

Wydawnictwo: Bellona
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Encyklopedia przeznaczona dla entuzjastów, właścicieli oraz kolekcjonerów noży z różnych epok i krajów. Zawiera dzieje noża jako narzędzia broni, fachowe nazewnictwo, szczegóły techniczno produkcyjne, informacje o najsłynniejszych producentach, spis alfabetyczny najlepszych i najwspanialszych noży XX wieku oraz ponad 600 kolorowych ilustracji.

lelek | 2012-01-17

Wprawdzie bardzo brakowało mi noży fińskich producentów, ale dla początkujących (i nie tylko), by choć trochę zaznajomić się z różnorodnością noży jako, nie tylko narzędzi ale także jako arcydzieł (w większości przypadków jak najbardziej użytkowych) książka warta uwagi. Ktoś choć trochę zainteresowany tematyką noży (lub sztuki w ogóle:) na pewno nie będzie zawiedziony.

Marcin Kaliszewski | 2013-10-26
Przeczytana: 2007 rok