Poznajemy pojazdy. Kombajn

Seria: Poznajemy pojazdy
Wydawnictwo: P.H.W. Fenix
martynal11

Seria Poznajemy pojazdy to zbiór 8 książek dla dzieci, przedstawiających historie małych bohaterów, poznających pojazdy. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką.

źródło opisu: http://phwfenix.pl/poznajemy_pojazdy_kombajn-p357.html

źródło okładki: http://phwfenix.pl/poznajemy_pojazdy_kombajn-p357.html

zeberka363 | 2018-02-20
Na półkach: Przeczytane, Sławusiowe
Przeczytana: 20 lutego 2018

Jak ja nie cierpie bajek, w których co innego jest na obrazkach,a co innego w tekście!!! Czy autor obrazków w ogóle odróżnia słomę od siana? I co to za kombajn do ziemniaków? Nie widziałam jeszcze takiego na polskiej wsi co by od razu ziemniaki do worków ładował i je równiutko układał. Nie zostawiam też suchej nitki na autorze tekstu-bo jest mowa o nowoczesnym kombajnie,a w opisie pisze,że kombajn na polu zbiera zboże,a "gdy z pola wróci zwiezione plony dokładnie młóci"! Może dla niektórych z Was będą to nic nie znaczące szczegóły,ale mój 6latek znający rolnictwo sam był bardzo zdziwiony i sam wyszukiwał kolejne błędy. Ciemnote wciska się dzieciom! Grrrrr....

Seria "Poznajemy pojazdy" składa się z ośmiu części. Mój brat poznał nie dawno trzy książeczki. Ucieszył się strasznie, bo lubi pojazdy ma do nich pewien zapał. W każdej książeczce pani Izabela skupia się na jednym z pojazdów. Dzieci znają pojazdy, ale nie ze wszystkimi mają kontakt codziennie lub przynajmniej od czas do czasu. Ciekawość maluchów zmusza ich także do zadawania przeróżnych pytań, np.: Do czego to służy? A kto kieruje? A po co? i ulubione pytanie mojego brata: A dlaczego?. Nam dorosłym czasami ciężko odpowiedzieć na serie pytań. Więc jeśli chodzi o pojazdy to po przeczytaniu takowej opowiastki odpowiada ciekawskiemu na wszystkie pytania.
Bardzo się ucieszyłam, że autorka zadaje pytania, na które czytelnik może odpowiedzieć, a jeśli nie zna odpowiedzi to wsłuchawszy się w tekst/ czytając dalej otrzymuje odpowiedź. Ilustrator Piotr Kotecki również stanął na wysokości zadania. Te trzy książeczki na każdej stronie zawierają piękne, kolorowe ilustracje.
Wydane w 2012 roku.