Letnie i zimowe szaleństwa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polska Lista Przebojów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: National Geographic
urlop, wakacje, ferie
elfijka

Urlop w Polsce? Wiele osób od razy powie „nie”! Bo pogoda brzydka, bo zmino, bo drogo, bo nie ma atrakcji itd. Klimat nas nie rozpieszcza, to prawda, ale nie trzeba od razu uciekać za granicę w poszukiwaniu lepszych widoków na urlop. Polska to niezwykle atrakcyjny kraj dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Piękne plaże nad Bałtykiem nie są wakacyjną konkurencją dla zalanych słońcem plaż we Włoszech, Grecji czy Hiszpanii, ale nie ma piękniejszych miejsc na spacery. Szlaki w górach, nad jeziorami, nad morzem zapraszają cały rok, a brak ciepłego morza zrekompensują parki wodne. Jeśli lubimy się ruszać to urlop w Polsce może okazać się najpiękniejszym przeżyciem.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,9,436,polska-lis...(?)

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

chrispu | 2014-04-30

To jest jakaś porażka wydawnicza wydana pod szyldem "National Geographic" (nie wiem czy oni wiedzą co firmują).
Książeczka w rozmiarze kieszonkowym, której główną treścią jest przybliżenie kilkunastu atrakcyjnych miejscowości w Polsce. Tyle, że nie bardzo wiem komu przybliżenie, bo miejscowości wybrane do tej książeczki to "stałe" punkty turystyczne Polski - zarówno w lecie jak i w zimie. No chyba, że ktoś właśnie "spadł z księżyca" i nie wie, że np. w Zakopanem można poszaleć na nartach a w Międzyzdrojach popluskać się w morzu.
Książka miała by może i sens gdyby była napisana w obcym języku - no to wtedy ok. obcokrajowcy nie znają kraju, można im podsunąć kilka propozycji. Ale Polacy? Idiotów z nas robią.
W tym niby przewodniku oprócz mało odkrywczych tekstów o miejscowościach i mnóstwa zwykłego "wodolejstwa", znajdziemy też trochę beznadziejnych fotografii - jak dla mnie przypadkowa zbieranka z rodzinnego albumu. Wcale nie zachęcają do czegokolwiek. Ot pamiątkowe fotki znad...

radek87pl | 2016-02-16
książek: 2022